اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آبگرفتگی معابر و کاهش دمای هوا در خراسان رضوی

آبگرفتگی معابر و کاهش دمای هوا در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار مهر، ورود سامانه جدید بارشی از بعدازظهر یکشنبه به خراسان رضوی موجب بارش در برخی شهرهای این استان شده و سطح برخی جاده‌های استان را لغزنده کرده است.

طبق پیش بینی هواشناسی فعالیت این سامانه در خراسان رضوی موجب کاهش محسوس دما و بارش‌های رگباری با احتمال آبگرفتگی معابر و کاهش دید به دلیل مه گرفتگی در جاده‌ها خواهد شد.

هواشناسی خراسان رضوی نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد با ورود سامانه جدید بارشی، وزش باد شدید همراه با گردوخاک با احتمال بروز خسارت و شروع بارش‌های رگباری توأم با رعدوبرق خواهد بود.

با توجه به رگباری بودن و حجم بارش‌ها وقوع آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌های استان مخصوصاً در نیمه غربی یکشنبه شب و روز دوشنبه وجود دارد. همچنین تا روز پنجشنبه میانگین ۱۵ درجه سلسیوس دمای روزانه کاهش خواهد یافت.

بیشترین حجم بارش در شهرستان‌ها و توابع قوچان، سبزوار، جوین، جغتای، درگز، کلات، نیشابور، ارتفاعات بینالود، فریمان، کاشمر، تربت‌حیدریه و جام، تایباد، ریوش، کاشمر، گناباد، خواف، کاخک گناباد و گلمکان–چناران، سرخس همچنین برخی از نقاط کلان شهر مشهد پیش‌بینی شده است.

طی فعالیت این سامانه با توجه به بارش باران و برف، وزش باد و کاهش دید همچنین لغزندگی محورها احتمال اختلال در سیستم حمل و نقل استان وجود دارد.

کد خبر ۴۵۷۰۷۹۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  سیاه نمایی وضعیت کشور توطئه دشمن است


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *