خراسان ما
خراسان ما

آخرین وضعیت برقی کردن قطار مشهد-تهران از زبان وزیر راه و شهرسازی

آخرین وضعیت برقی کردن قطار مشهد-تهران از زبان وزیر راه و شهرسازی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محمد اسلامی امشب در حاشیه مراسم بهرهبرداری از واحدهای مسکن در گلبهار با اشاره به در حال اجرایی بودن ۱۲ پروژه ریلی در کشور اظهار داشت: برخی از این پروژههای مربوط به حوزه ترانزیتی هستند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت برقی کردن قطار مشهد به تهران گفت: قرارداد آن منعقد شده و مشکلاتی در حوزه تامین فاینانس دارد؛ مذاکرات برای برطرف کردن این مشکلات ادامه دارد.

اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه قطار مشهد-گرگان نیز در حال مذاکره برای تشکیل کنسرسیوم هستیم عنوان کرد: مذاکرات برای انعقاد قرارداد با پیمانکار نیز در این حوزه صورت گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی در مورد آخرین وضعیت مسکن مهر نیز عنوان کرد: در حال حاضر به صورت هفتگی شاهد افتتاح واحدهای مسکن مهر در سراسر کشور هستیم وقرار بود ۱۵۴ هزار واحد مسکن مهر طی سال جاری در کشور به بهره برداری و تحویل شود و امیدواریم تا اواسط بهار سال آینده تمام این واحدها به مردم واگذار شود.

اسلامی در مورد برخی واحدهای مشکلدار مسکن مهر نیز افزود: عمده این مشکلات مربوط به چالش مردم با تعاونیها است اما تمامی واحدهای مسکن مهر که در قالب قراردادهای سه جانبه ساخته شده تا پایان سال ۹۸ تحویل میشود. برخی واحدهای مسکن مهر نیز فاقد متقاضی هستند که در حال رایزنی هستیم تا این واحدها تحت پوشش واحدهای حمایتی قرار گیرد تا در پایان دولت دوازدهم معضلی در حوزه مسکن مهر وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد