به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، حجت الاسلام محمد احمدزاده در جمع خبرنگاران محتوای 'طرح آرامش بهاری' را برنامه های فرهنگی و رفاهی اعلام و بیان کرد: توجه به مفاد 'بیانیه گام دوم انقلاب' محور برنامه های فرهنگی این طرح در نوروز ۹۸ است.

وی افزود: 'اقتصاد، اخلاق و معنویت و سبک زندگی' محورهایی از بیانیه گام دوم انقلاب هستند که با فعالیت سازمان اوقاف و امور خیریه ارتباط دارند لذا همین موضوعات در اجرای طرح آرامش بهاری نوروز ۹۸ مورد توجه قرار گرفته اند.

خبر جدید  امدادرسانی به 387 حادثه‌دیده در 72 ساعت اخیر در خراسان رضوی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در ادامه داد 'عطرافشانی مزار شهدا، آماده سازی بقاع متبرکه، مراسم تحویل سال در ۹۰ بقعه، برپایی ۲۰۰ خیمه معرفت برای پاسخگویی به سئوالات شرعی، ۲۰ نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی، برگزاری مسابقات فرهنگی روزانه، سخنرانی، نماز جماعت، قرائت ادعیه، خدمات اسکان و ارائه ۴۰ هزار محصول فرهنگی به کودکان' را از برنامه های فرهنگی در قالب اجرای طرح آرامش بهاری برشمرد.

وی ادامه داد: همچنین از نوروز ۱۳۹۸ در قالب طرح آرامش بهاری 'مراکز فرهنگی قرآنی' مستقر در بقاع متبرکه امامزادگان سطح خراسان رضوی به 'مراکز اجتماعی، فرهنگی، قرآنی' ارتقا یافته و به اختصار نام 'افق' بر آنها نهاده شده است.

خبر جدید  چهار مدال حاصل کار سنگ نوردان خراسانی در مسابقات کشوری

حجت الاسلام احمدزاده گفت: برای آماده سازی بقاع متبرکه به منظور میزبانی از زائران همه ۳۰۴ بقعه خراسان رضوی از طرح جامع برخوردارند. در این قالب فعالیتهای عمرانی به منظور توسعه فضای زیارتی، سیاحتی و اسکان با بهره گیری از کمکهای مردمی انجام می شود.

وی در ادامه این نشست خبری همچنین به وقفهای صورت گرفته در خراسان رضوی طی امسال اشاره و بیان کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون ۳۰۰ وقف جدید در این استان ثبت شده که نسبت به سایر استانهای کشور عدد قابل توجهی است.

خبر جدید  رضایت و خوشنودی مردم با برخورد کریمانه و مهربانی با آنها بدست می آید

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: ۱۵ مورد از مجموع وقفهای صورت گرفته امسال در این استان مربوط به طرح آرامش بهاری است.

وی گفت: همچنین امسال برای نخستین بار در دهه فجر وقفی با نیت 'ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی' در خراسان رضوی به ثبت رسید.