اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آسان شد روند صدور پروانه پایان کار ساختمان در مشهد

آسان شد روند صدور پروانه پایان کار ساختمان در مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی،با انعقاد تفاهم نامه بین شهرداری مشهد، سازمان نظام مهندسی ساختمان و اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی بخشی از فرآیند صدور پروانه پایان کار ساختمان حذف شد.

شهردار مشهد در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: شهروندانی که برای اخذ آسان شد روند صدور پروانه پایان کار ساختمان در مشهدپروانه پایان کار ساختمان به شهرداری مراجعه می کردند به دلیل مغایرت هایی که در روند صدور پروانه بین سازمان نظام مهندسی ساختمان، اداره کل ثبت اسناد و املاک و شهرداری وجود داشت، برای پاسخگویی و صدور پروانه با مشکل و معطلی مواجه می شدند.
محمدرضا کلایی افزود: با انعقاد این تفاهم نامه یکی از دو بازدید موازی نهادها از محل احداث ساختمان برای صدور پروانه پایان کار حذف و سیستم پاسخگویی به شهروندان در این زمینه یکپارچه می شود.
معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد نیز در این باره گفت: با انعقاد این تفاهم نامه بازدید شهرداری از روند احداث ساختمان حذف و بررسی این نهاد بر مبنای اطلاعات نقشه برداران سازمان نظام مهندسی ساختمان خواهد بود.
محمدرضا حسین نژاد افزود: با امضای این تفاهم نامه نقشه برداران سازمان نظام مهندسی ساختمان به شبکه اطلاعات شهرداری متصل می شوند تا هم عوامل شهرداری از اطلاعات نقشه برداران در این شبکه بهره گیرند و هم نقشه برداران از اطلاعات مربوط به شهرداری استفاده کنند.
رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این باره گفت: ۸۰ درصد مراجعات به شهرداری مربوط به دریافت پروانه ساختمان است و عمده نارضایتی های شهروندان از طولانی بودن فرآیند صدور پروانه پایان کار است.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  83 درصد متقاضیان در خراسان رضوی وام ازدواج دریافت کردند
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *