خراسان ما
خراسان ما

آستان قدس رضوی ارتباط خوبی با رهبران ادیان جهان برقرار کرده است

آستان قدس رضوی ارتباط خوبی با رهبران ادیان جهان برقرار کرده است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد صبح چهارشنبه در نخستین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهارکرد: در دوره جدید مدیریت آستان قدس رضوی با تأسی از سیره حضرت رضا(ع) و براساس منشور هفت گانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگی ارتباطات مناسبی با رهبران و نخبگان مذهبی برقرار شدکه برگزاری این همایش نیز در همین راستا صورت گرفته است.

وی افزود: همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان با هشت پیش همایش، چهار همایش در داخل و چهار همایش در خارج تدارک دیده شده که با همکاری برخی دانشگاه های مطرح کشور برگزار می شود.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در ادامه بیان کرد: امروز به برکت وجود امام هشتم(ع) مشهد پایگاهفرهنگی، مذهبی و علمی ملجاء ارادتمندان و عاشقان بسیاری از کشورهای مختلف جهان است.

گنابادی نژاد اظهارکرد: آستان قدس رضوی، ظرفیت‌های خوبی در عرصه فرهنگی دارد که کتابخانه مرکزی و بیست کتابخانه وابسته دیگر با بیست میلیون عضو، مجموعه‌های دانشگاهی اعم از دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، دانشگاه علوم اسلامی رضوی، بنیاد فرهنگی رضوی از برکات و دستآوردهای این مجموعه است.

وی خاطرنشان کرد: ۵۰ هزار خادم به صورت افتخاری و با نام امام علی بن موسی الرضا(ع) در این آستان نورانی مشغول خدمت به زائران هستندو۲۰۰ هزار داوطلب مردمی شامل اساتید حوزه و دانشگاه، نوجوانان وهنرمندان در عرصه‌های مختلف با عنوانخادمیاریخدمت می‌کنند.

کد خبر ۴۵۲۸۲۸۰


منبع :: https://www.mehrnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد