اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آغاز احداث دو خوابگاه ورزشی در مشهد

آغاز احداث دو خوابگاه ورزشی در مشهد

به گزارش خبرنگارمهر، فرزاد فتاحی عصرچهارشنبهدر مجمع انتخاب رئیس هیئت نابینایان و کم بینایان در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: احداث دو خوابگاه ورزشی در مشهد در دست پیگیری است که یکی از این خوابگاه‌ها با ظرفیت ۳۰۰ نفر در مجموعه چمران، توسط خیرین و هیئت نابینایان و کم بینایان احداث و دیگری توسط هیئت کشتی خراسان رضوی با ظرفیت ۳۰۰ نفر ساخته می‌شود.

وی افزود:استان از اماکن ورزشی بسیار خوبی برخوردار است منتها این همه فضای ورزشی بدون امکانات رفاهی ضعف محسوب می‌شود، به امید خدا با ساخت و اضافه شدن این دو خوابگاه می توانیم تاحدودی این مشکل را برطرف کنیم و در سال ۹۸ توجه بیشتری به این حوزه خواهیم داشت، چراکه در صورت فراهم شدن شرایط می توانیم در بحث میزبانی عملکرد مناسبی را ارائه دهیم.

خبر جدید  اهل بیت(ع) جایگاه ممتازی در امت اسلام دارند

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد:فدراسیون نابینایان و کم بینایان جزو فدراسیون‌های فعال است که توانست در بازی‌های پارا آسیایی جاکارتا و پارالمپیک افتخارات زیادی را کسب کند واوج درخشش ورزشکاران نابینایان در بازی‌های پاراآسیایی بود که حاصل آن کسب سه طلا و سه نقره در شطرنج دو مدال در جودو و شنا بود.

خبر جدید  برگزاری همایش دوچرخه سواری در مشهد

وی تصریح کرد:خراسان رضوی در رشته های گلبال، شنا، دوومیدانی، جودو، شطرنج و پاورلیفتینگ ۹۰۰ورزشکار فعال دارد که برخی عضو تیم ملی و مدال آور هستند وبا توجه به‌روند رو به رشدی که داریم و نشاط اجتماعی که در خراسان رضوی ایجاد شده برنامه های خوبی در سطح استان طراحی کردیم که اوج آن را در سال آینده شاهد خواهیم بود.

فتاحی خاطرنشان کرد:ورزشکاران ما پتانسیل خوبی دارند وبحث قهرمانی شیرینی خود را دارد و همه فدراسیون‌ها برای کسب این مهم تلاش می‌کنند اما نکته اساسی در ورزشکاران معلول و نابینا حضور آنها در فعالیت ورزشی است، ما نیز در تلاشیم تا با ایجاد فضای پرنشاط برای این قشر شرایط حضور آنها را در ابعاد قهرمانی فراهم کنیم.

خبر جدید  رهبری به وضع موجود قانع نیستند/ رویارویی فرهنگی دشمن با جوانان

وی گفت:رتبه دوم استان در المپیاد استعدادهای برتر نشان‌دهنده وجود پتانسیل ورزشی بالا در خراسان رضوی است وما باید با ایجاد بستر مناسب وارتقای سطح دانش مربیان و داوران استان شرایط مناسب را در دورترین نقاط خراسان رضوی هم فراهم کنیم تا بیشترین بهره را از وجود چنین استعدادهایی ببریم.

کد خبر ۴۵۱۵۱۸۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *