خراسان ما
خراسان ما

آغاز به کار سامانه شفافیت شروع راهی بی بازگشت برای آستان قدس است

آغاز به کار سامانه شفافیت شروع راهی بی بازگشت برای آستان قدس است

به گزارش خبرنگار مهر، سید رضا فاطمی امین عصر دوشنبه در آئین رونمایی از سامانه شفافیت اقتصادی آستان قدس رضوی که در سالن روزنامه قدس برگزار شد اظهار کرد: همانطور که می‌دانیم منشأ همه منابع آستان قدس رضوی وقف و نذر و متعلق به همه مردم است و همه مردم حق دارند که بدانند در آستان قدس رضوی چه اتفاقی می‌افتد و مبالغ در کجا صرف می‌شود.

وی افزود: امروز برای نخستین مرتبه سامانه شفافیت را در آستان قدس رضوی راه اندازی کردیم که در این مرحله اطلاعات تمامی شرکت‌های سازمان اقتصادی در این سامانه قرار گرفت.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: ما از پنج سال گذشته اطلاعات همه شرکت‌ها شامل سود، زیان و سایر اطلاعات مرتبط با بحث‌های مالی شرکت‌ها را در سامانه قرار دادیم و حتی بودجه سال ۹۸ را که دیروز به تصویب رسید به تفکیک شرکت‌ها در سامانه گذاشته ایم.

وی ادامه داد: این کار با دو هدف اطمینان بخشی و گزارش دهی به مردم صورت گرفته است و نکته‌ای که از این به بعد باید به آن توجه کنیم این است که مدیران دیگر نمی‌توانند زیان ده باشند و آن را انکار کنند یا صورت‌های مالی به هم ریخته داشته باشند و آن را انکار کنند، سابقه حرفه‌ای ما از این به بعد در این سامانه ثبت می‌شود.

فاطمی امین با بیان این‌که آئین نامه شفافیت نیز در حال تدوین است خاطر نشان کرد: به واسطه این آئین نامه تکالیفی برای همه قسمت‌های آستان قدس ایجاد خواهد شد.

کد خبر ۴۵۷۱۵۷۳


منبع :: https://www.mehrnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد