اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آغاز رقابت شرکت‌کنندگان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن

آغاز رقابت شرکت‌کنندگان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن

آغاز رقابت شرکت کنندگان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن از فرداجعفر حسینی در گفت و گو با ایکنا از خراسان رضوی در خصوص جزئیات آزمون سراسری حفظ قرآن کریم بیان کرد: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در سه گروه امتحانی شامل حفظ قرآن کریم، مفاهیم و معارف قرآن و اهل بیت(ع) و آموزشهای الکترونیکی در قالب ۱۸ رشته در اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد که آغاز این رقابت ها همزمان با پنجشنبه نهم اسفندماه است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ هزار نفر رشته از سراسر استان در این دوره از آزمون شرکت کرده اند، افزود: بر اساس آمار شرکت کنندگان از سراسر استان ها، استان خراسان رضوی با تعداد ۲۰ هزار و ۸۷۲ نفر رشته، بیشترین تعداد شرکت کننده را در این دوره آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در بین سایر استان ها دارد.

خبر جدید  فراز سوم از مناجات شعبانیه

رئیس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار کرد: شرکتکنندگان در بخش حفظ قرآن کریم در ۸ رشته شامل حفظ جزء یک، حفظ سه جزء اول، حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۱۵ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل و در بخش معارف و مفاهیم قرآن کریم در هفت رشته شامل ترجمه مفاهیم، تدبر، تفسیر سوره اسراء، معارف و حفظ موضوعی با عنوان «با قرآن خوشبخت شویم»، معارف و احادیث نهجالبلاغه و صحیفه سجادیه به رقابت خواهند پرداخت.

خبر جدید  افتتاح آموزشگاه خیرساز در روستای محروم و مرزی صالح‌آباد

وی با اشاره به اینکه آزمون کتبی حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور نهم اسفند ماه در مشهد و ۲۵ شهرستان استان برگزار می شود، تصریح کرد: این آزمون برای شرکت کنندگان مشهدی ساعت ۸٫۳۰ در حسینیه آیت الله شاهرودی واقع در خیابان امام رضا(ع) برگزار خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه آزمون الکترونیکی در روزهای اول و دوم اسفندماه برگزار شد، اضافه کرد: قرآن آموزانی که در بخش های شفاهی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ثبت نام کرده اند، می توانند تا جمعه ۱۰ اسفندماه جاری نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، اقدام و در آزمون شفاهی که از ۱۱ تا ۱۶ اسفندماه برگزار میشود حضور یابند.

خبر جدید  عملیات اجرایی طرح اقدام ملی تولید ۵۳۷۸ واحد مسکونی در خراسان رضوی آغاز شد

رئیس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی ادامه داد: رشته حفظ جزء ۳۰ از دیگر موارد این آزمون است که در سه بخش شامل سوره ناس تا زلزال، سوره ناس تا طارق و حفظ کل جزء سیام برگزار میشود.

وی گفت: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، ادارهکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و شبکه قرآن و معارف سازمان صدا و سیما برگزار میشود.

انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *