خراسان ما
خراسان ما

آغاز زندگی ۲۶۰ زوج جوان در حرم مطهر رضوی

آغاز زندگی ۲۶۰ زوج جوان در حرم مطهر رضوی

به گزارش خبرگزاری مهر، جشن ازدواج این گروه از زوج‌های جوان که از شهرهای اصفهان و یزد و در قالب اردوی فرهنگی زیارتی به حرم مطهر رضوی مشرف شده بودند در رواق کوثر بارگاه مطهر علی بن موسی الرضا(ع) برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مراسم باشکوه و معنوی پس از زیارت امام رضا(ع) با استقبال خادمان بارگاه منور رضوی و دریافت شاخه‌های گل اهدایی به محل مراسم در رواق کوثر هدایت شدند.

حجت الاسلام مشیری در این مراسم به تبیین زندگی به سبک قرآن واهل بیت(ع) پرداخت و اظهار کرد: مسلمان باید در تمام شئون زندگی از جمله ازدواج، تربیت فرزند و همسرداری به اهل بیت(ع) و کتاب خدا مراجعه کند.

وی تأکید کرد:یکی از آداب تربیت و پرورش فرزند به سبک قرآن، جذب فرزند در محیط خانه است، که این امر مهم با ایجاد آرامش در محیط خانه توسط والدین میسر می‌شود.

این کارشناس دینی به زوجین شرکت کننده توصیه کرد: زندگی اهل‌بیت(ع) را در متن زندگی خود قرار دهید نه در حاشیه و از زندگی سراسر نشاط و آرامش امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا(س) درس بگیرید.

وی اضافه کرد: طبق آیات قرآن کریم همسران باید در زندگی بخشنده باشند، کمبودها را فراموش کنند و شکرگزار داشته‌های خود باشند.

مشیری ابرازکرد: پدر و مادر الگوی فرزندان هستند، پس بکوشید بهترین الگو باشید چرا که پدر و مادر حکیم و فهمیده فرزندی عالم را پرورش می‌دهند.

وی با بیان اینکه زندگی زیبا و بانشاط باعث رشد و تعالی اعضای خانواده می‌شود، یادآور شد: از ائمه اطهار و امام رضا(ع) که به شما نگاه ویژه داشته‌اند یاری بخواهید که بتوانید مانند آنها بهترین زندگی مشترک را آغاز کنید و ثمره‌های صالحی به یادگار بگذارید.

کد خبر ۴۵۴۹۶۴۹


منبع :: https://www.mehrnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد