اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آغاز عملیات توزیع ۲۰ هزار بسته غذایی ویژه ایام نوروز در بین محرومان مشهد

آغاز عملیات توزیع ۲۰ هزار بسته غذایی ویژه ایام نوروز در بین محرومان مشهد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد به نقل از آستان نیوز، حامد صادقی، سرپرست معاونت محرومیتزدایی آستان قدس رضوی درباره کیفیت اجرای این طرح گفت: با توجه به نزدیک شدن به سال نو و فشارهای اقتصادی بهروی مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر، همچنین تأکید تولیت آستان قدس رضوی نسبت به اجرای طرح «مشهد بدون گرسنه» تصمیم به برنامهریزی و اجرای این طرح گرفته شده است.

وی گستره اجرای این طرح را در مشهد و شهرستانهای خراسان رضوی عنوان کرد و افزود: در چارچوب این طرح، بیش از ۲۰ هزار سبد کالا هر یک به ارزش ۲۰۰ هزار تومان و به اندازه یک خانوار ۵ نفره برای معیشت یک ماه شامل هشت نوع مواد غذایی اعم از یک کیسه برنج، حبوبات، روغن، رب، سویا و … بین نیازمندان توزیع میشود.

خبر جدید  مجموعه قصه های کودکانه همراه با نرم‌افزار قصه‌خوان توسط به نشر روانه بازار شد

صادقی بیان کرد: طی روزهای گذشته، حدود ۵ هزار بسته از این اقلام برای ۲۷ شهرستان استان خراسان رضوی ارسال و توزیع شده و توزیع ۱۵ هزار بسته دیگر نیز از روز گذشته توسط خادمیاران در شهر مشهد آغاز شده است.

وی با اشاره به دیگر ابعاد طرح گفت: ۱۵ هزار خانوار تحت پوشش این طرح که فاقد سرپرست و یا سرپرست ناتوان هستند و هیچ گونه درآمدی به غیر از یارانه ندارند، توسط کانونهای خادمیاری محلهای شناسایی شدهاند و حواله دریافت این بسته غذایی را گرفتهاند و از روز گذشته برای دریافت آن اقدام میکنند.

سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی اضافه کرد: جهت تسهیل رفت و آمد این گروهها به محل دریافت این بستههای غذایی، با هماهنگیهای صورت گرفته اتوبوس‎هایی را در اختیار کانونهای خادمیاری محلات قرار دادهایم و در زمان مشخصی این افراد به صورت گروهی مراجعه میکنند.

خبر جدید  آیت‌الله علم‌الهدی: «رونق تولید» با رونق کار و اشتغال محقق می‌شود/ ریشه مشکلات فرهنگی در شبکه‌های اجتماعی بیگانه است

وی ابراز کرد: بنا به تأکید تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر توزیع و دریافت این بسته‎های غذایی تا پیش از آغاز سال نو، بنا داریم طرح حداکثر تا ۲۹ اسفندماه اجرایی شود و این سبدهای کالا در اختیار همه خانوادههای هدف طرح قرار گیرد.

این مقام مسئول در آستان قدس رضوی همچنین از دور دوم این طرح خبر داد و گفت: در ایام ماه مبارک رمضان هم دور دیگر این طرح به اجرا در خواهد آمد و بستههای غذایی بین خانواده‎های نیازمند مشهدی توزیع میشود.

خبر جدید  روند افزایش دما در خراسان رضوی از روز جمعه آغاز می‌شود

وی ابرازکرد: از شامگاه ۲۸ اسفندماه لغایت ۱۹ فروردینماه نیز میان افراد فاقد سرپناه شامل کارتون خواب‎ها، معتادان و … توسط گروههای خادمیاری از ساعت ۱۸ تا ۲۴ هر شب غذای گرم توزیع می‎کنیم.

صادقی همچنین گفت: عموم مردم نیز می‎توانند از طریق کد دستوری #۸* و تلفن سه رقمی ۱۳۸ در این طرح خداپسندانه مشارکت داشته و در جهت تحقق «مشهد بدون گرسنه» گام برداند و امیدواریم به زودی این طرح توسط خیران در کل کشور اشاعه یابد و دیگر اثری از فقر و محرومیت در کشور نبینیم.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *