اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آغاز مانور سلامت نوروزی در خراسان رضوی

آغاز مانور سلامت نوروزی در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت خراسان رضوی گفت: اجرای اینآغاز مانور سلامت نوروزی در خراسان رضوی مانور همزمان با سراسر کشور تا بیستم فروردین ماه آینده با هدف نظارت بر سلامتی خدمات ارائه شده به مسافران نوروزی ادامه دارد.

محمد باباخانی افزود: در این چارچوب بازرسان از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، رستورانها، اقامتگاههای موقت و دائم، پارکها، استخرها و مجموعه های آبی و مراکز تامین آب شرب شهرها بازدید مستمر و روزانه دارند.

وی ادامه داد: ۹۰ گروه بازرسی شامل ۳۸۰ نفر برای اجرای این مانور در سطح خراسان رضوی ساماندهی شده اند. همچنین در هر شهرستان یک گروه ناظر بر فعالیت روزانه بازرسان نظارت دارد و با هماهنگی دادگستری نیز در این ایام شوراهای حل اختلاف ویژه به پرونده های ارجاعی رسیدگی نموده و حکم قضایی لازم را در خصوص آنها صادر می کنند.

خبر جدید  بیش از 400 زائر پیاده به مشهد وارد می‌شوند

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت خراسان رضوی گفت: امسال بازرسان این نهاد به دستگاههای پیشرفته تشخیصی قابل حمل شامل حرارت سنج، پ.هاش سنج، آزمایش روغن، شوری سنج و آزمایشگر کلر آب مجهز هستند تا موارد مشکوک را در محل مورد آزمایش قرار داده و کنترل کنند.

وی افزود: زائران بارگاه نورانی حضرت رضا(ع) و ساکنان مشهد طی ایام تعطیل نوروز در صورت مشاهده هر گونه تخلف می توانند با شماره تلفن شبانه روزی ۱۹۰ تماس بگیرند تا کارشناسان بهداشت در اسرع وقت برای رسیدگی به موضوع به محل اعزام شوند.

خبر جدید  کیفیت هوای یک منطقه مشهد در شرایط ناسالم قرار گرفت

قائم مقام معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این همایش کار بازرسان بهداشت و سلامت طرح نوروزی را بسیار بزرگ و حساس توصیف و بیان کرد: شهر مشهد هم از منظر ملی و هم از منظر بین المللی مورد توجه همگان است و با توجه به گستره رسانه های مجازی عملکرد درست همه نهادها بسیار بیشتر از گذشته در معرض دید و داوری عموم قرار می گیرد.

خبر جدید  شب خاطره؛ یادبود آیت‌الله عبادی/ آغاز فعالیت ستاد مردمی سالگرد ارتحال

دکتر اصغر فرهمند افزود: در اجرای این طرح مهم ملی علاوه بر نظارت بر اماکن عمومی، نظارت بر سلامت مواد غذایی از مزرعه تا سفره می بایست مدنظر بازرسان باشد و با توجه به برنامه ریزی انجام شده هماهنگی بین بخشی می تواند بسیار مفید واقع شود.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *