اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آغاز میزبانی زائران در بقاع متبرک خراسان رضوی

آغاز میزبانی زائران  در بقاع متبرک خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: درقالب هشتمین دوره اجرایآغاز میزبانی زائران نوروزی در بقاع متبرک خراسان رضوی “طرح ملی آرامش بهاری” میزبانی از زائران نوروزی در ۱۲۷ بقعه متبرک امامزادگان در این استان آغاز شده است.

حجت الاسلام محمد احمدزاده امروز در جمع خبرنگاران محتوای “طرح آرامش بهاری” را برنامه های فرهنگی و رفاهی اعلام کرد و افزود: توجه به مفاد “بیانیه گام دوم انقلاب”، “اقتصاد، اخلاق و معنویت و سبک زندگی”محور برنامه های فرهنگی این طرح در نوروز ۹۸ است.

خبر جدید  هلاکت قاچاقچی مواد مخدر در خواف

وی افزود: عطرافشانی مزار شهدا، آماده سازی بقاع متبرک، مراسم تحویل سال در ۹۰ بقعه، برپایی ۲۰۰ خیمه معرفت برای پاسخگویی به سئوالات شرعی، ۲۰نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی، برگزاری مسابقات فرهنگی روزانه، سخنرانی، نماز جماعت، قرائت ادعیه، خدمات اسکان و ارائه ۴۰ هزار محصول فرهنگی به کودکان از برنامه های فرهنگی در اجرای طرح آرامش بهاری است.

خبر جدید  تابوی انتقال آب در کشور شکسته شده است

وی گفت: همچنین از نوروز ۱۳۹۸ در قالب طرح آرامش بهاری “مراکز فرهنگی قرآنی” مستقر در بقاع متبرکه امامزادگان خراسان رضوی به “مراکز اجتماعی، فرهنگی، قرآنی ارتقا می یابد و به اختصار نام “افق” می گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در ادامه این نشست خبری همچنین به وقفهای صورت گرفته امسال در خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۰۰ وقف جدید در این استان ثبت شده که ۱۵ مورد از مجموع آن مربوط به طرح آرامش بهاری است.

خبر جدید  اهداء 25 مدال قهرمانی تکواندوکاران بردسکنی به پدران شهدا

حجت الاسلام احمدزاده افزود: همچنین امسال برای نخستین بار در دهه فجر وقفی با نیت “ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی” در خراسان رضوی به ثبت رسید.

دو میلیون و ۳۳۱هزار و ۳۱۸ زائر در اجرای طرح آرامش بهاری نوروز ۹۷ در بقاع متبرک خراسان رضوی پذیرایی شدند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *