اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

آقای«ج» نمادی از جامعه در تئاتر «من کدامم» است

آقای«ج» نمادی از جامعه در تئاتر «من کدامم» است

گروه فرهنگی: بازیگر تئاتر«من کدامم» با اشاره به اینکه در این تئاتر نویسنده به معرفی ابعاد مختلف انسان می‌پردازد، ادامه داد: در این تئاتر من، نقش آقای «ج» را بازی می‌کنم که نمادی از جامعه است.

امیر احسان امیرپور، بازیگر تئاتر «من کدامم»، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، در خصوص نقش خود در این تئاتر، اظهار کرد: در این تئاتر، نقش آقای«جیم» که نمادی از جامعه است را بازی می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه در تئاتر «من کدامم» نویسنده به معرفی ابعاد مختلف انسان می‌پردازد، ادامه داد: در این تئاتر نویسنده، چهار نماد از ابعاد مختلف انسان که برگرفته از سخنان دکتر علی شریعتی است را تبیین می‌کند، به طور مثال می‌توان به آقای «غین» نماد غریزه، آقای«ت» نماد تاریخ و خانم «عین» نماد عشق اشاره کرد.

خبر جدید  کمک 700 میلیونی خیّر 90 ساله تربت‌جامی

امیرپور افزود: کمال‌الدین غراب همیشه در تئاترهای خود یک هدف و یک روال را با درون‌مایه کامل طی می‌کند و اکثر کارهایش با موضوعات فلسفی و عرفانی است.

این بازیگر با تأکید بر اینکه متن این نمایش کامل‌ و بی‌نقص است، بیان کرد: باعث افتخار من است که با کمال‌الدین غراب کار می‌کنم، خط اصلی ایشان مشخص و کارهایشان هدفمند است.

وی با اشاره به اینکه کارهای کمال‌الدین غراب هدفمند است، ابراز کرد: این هدفمند بودن بر روی تماشاگر نیز اثر می‌گذارد و باعث می‌شود با دیدن آثار ایشان تا چند روز بر روی فلسفه آفرینش فکر کند. 

خبر جدید  حریّت در رفتار و عمل مسلم‌بن‌عقیل، نمایانگر شخصیّت ممتاز اوست

امیرپور با بیان اینکه آثار بسیار کمی داریم که ابعاد مختلف انسان را بررسی کرده باشد، تصریح کرد: اصولا این‌گونه تئاترها مخاطب خاص می‌خواهد و کارگردان‌های تئاتر علاوه بر عشق و علاقه باید به جنبه‌های دیگر از جمله جنبه مادی نیز توجه کنند لذا کمتر رغبت به ساخت این تئاترها دارند. 

وی با تأکید بر اینکه کارگردان‌های تئاترهایی با موضوع عرفانی و فلسفی باید پشتوانه علمی و هنری داشته باشند، گفت: کمال الدین غراب هم پشتوانه علمی و هنری ویژه‌ای دارد لذا تمام کارهای ایشان موفق بوده است.

خبر جدید  آغاز به کار همایش «تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه علمیه» در مشهد

این بازیگر با بیان اینکه جامعه بر هر فردی تأثیر می‌گذارد، گفت: جامعه به دو وجه بر فرد تأثیر می‌گذارد،تقریبا همه اتفاقات بعد از تمرین این تئاتر برایم ملموس و هنجارها و ناهنجاری‌ها کاملا برایم مشخص می‌شود.

امیرپور «جامعه نگاه انسان را نسبت به محیط اطراف باز می‌کند، گاهی احساس می‌کنیم جامعه در تمام وجود من تجلی پیدا کرد» را از جذاب‎ترین دیالوگ‌های نقش خود عنوان کرد و گفت: اجرای تئاتر«من کدامم» از ۱۸ بهمن‌ماه تا چهار اسفند از ساعت ۱۸ در فرهنگ‌سرای فردوسی جهاد دانشگاهی به روی صحنه می‌رود.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *