مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد از آماده‌باش نیروهای خدمات شهری و ۱۳۰ خودروی برف‌روب و نمک‌پاش برای بازگشایی معابر در صورت بارش برف خبر داد. " /> آماده‌باش نیروهای خدمات شهری و 130خودرو برف‌روب و نمک‌پاش در مشهد | خراسان ما
خراسان ما
خراسان ما

آماده‌باش نیروهای خدمات شهری و ۱۳۰خودرو برف‌روب و نمک‌پاش در مشهد

آماده‌باش نیروهای خدمات شهری و ۱۳۰خودرو برف‌روب و نمک‌پاش در مشهد

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از شهرداری مشهد، علیرضا صحراگردگفت: با توجه به صدور اخطاریه از سوی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی مبنیبر بارش باران و برف و لزوم آمادگی شهرداری مشهد برای مقابله با مخاطرات و آبگرفتگیهای احتمالی، تمام سازمانهای مرتبط با مقابله با بحران ومناطق شهرداری مشهد به عنوان واحدهای صف به حالت آمادهباش درآمدهاند.

وی افزود: با توجه به پیشبینی هواشناسی مبنی بر فعالیت سیستم بارشزا و احتمال بارش برف، تمهیدات و برنامهریزی لازم انجام و به مناطق برای اجرا ابلاغ شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه در همین راستا بیش از ۸۱ دستگاه تجهیزات جمعآوری آبهای سطحی و ۱۴۰ موتور پمپ کفکش بخش خصوصی و مدیریت پسماند شهرداری مشهد به حالت آمادهباش هستند، اظهار کرد: این تجهیزات اکنون در مکانهایی که احتمال آبگرفتگی وجود دارد، مستقر شده و اقدام به جمعآوری و رفع آبگرفتگی کردهاند.

صحراگرد ادامه داد: تاکنون مورد خاصی از آبگرفتگی در سطح شهر مشهد گزارش نشده است اما از آغاز بارشها در مشهد تمام عوامل پاکبان نیز در کنار رفتوروب، در رفع آبگرفتگی و هدایت آبهای سطحی به جویهای جمعآوری آبهای سطحی اقدام میکنند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: همچنین ۳ هزار کیسه شن نیز برای جلوگیری از ورود آب به منازل شهروندان در مناطقی که احتمال این امر وجود دارد، تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه ۱۳۰ دستگاه خودروی برفروب و نمکپاش در کنار تجهیزات جمعآوری آبهای سطحی آمادهسازی شدهاند، گفت: همچنین سازمانهای مختلف خدمات شهری و مناطق مختلف شهرداری مشهد نیز آمادگی کامل دارند تا در صورت ادامه بارش باران و برف، خدمات مورد نیاز را برای رفع آبگرفتگی و بازگشایی معابر انجام دهند.

انتهای پیام/۴۱۰۳/


منبع :: http://ana.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد