اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آماده باش شهرداری مشهد جهت مقابله با آبگرفتگی و سیلاب احتمالی

آماده باش شهرداری مشهد جهت مقابله با آبگرفتگی و سیلاب احتمالی

سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی در خصوص بارش های رگباری باران، شهرداری مشهد برای مقابله با آبگرفتگی و سیلاب احتمالی در آماده باش کامل قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، امیر عزیزی در این رابطه گفت: در پی اخطاریه اداره کل هواشناسی خراسان رضوی مبنی بر بارندگی های رگباریکه بیشترین میزان آن از ساعت ۲۴ امشب تا ظهر فردا سه شنبه پیش بینی شده است ما نیز به کلیه مناطق و سازمانهای شهرداری مشهد اعلام آماده باش داده ایم.

خبر جدید  کمربند جنوبی مشهد دارای مجوز زیست محیطی است

وی افزود: بر همین اساس ستادهای مدیریت بحران شهرداری مشهد در مناطق؛ با مدیریت شهرداران و در سازمانها؛ با مدیریت مدیران عامل این سازمانها برای پیش بینی اقدامات لازم تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه نیروهای خدمات شهری مشهد نیز در حال آماده باش کامل قرار دارند، اظهار کرد: از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری تجهیزات لازم از قبیل تانکر، پمپ های لنجن کش و سایر تجهیزات مورد نیاز برای رفع آبگرفتگی آماده شده است.

خبر جدید  اختصاص بیش از ۳۰ درصد اعتبارات ملی حوزه راه‌های کشور به خراسان رضوی

عزیزی ادامه داد: همچنین نیروهای آتش نشانی به همراه تجهیزات در ایستگاه ها برای مقابله با آبگرفتگی و حوادث احتمالی در آماده باش هستند.

سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد با اشاره به آماده باش شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مشهد که دبیری آن بر عهده شهرداری مشهد است، گفت: در صورت نیاز مرکز فرماندهی مدیریت بحران نیز با حضور دستگاه های خدماتی و امداد رسان از جمله هلال احمر، اورژانس و سایر دستگاهها در شهرداری فعال خواهد شد.

خبر جدید  عزاداری و برگزاری نماز ظهر عاشورا در محورهای منتهی به حرم مطهر

وی افزود: توصیه می شود که امشب از اسکان زائران در کمپ های زائر پذیر مشهد خودداری و زائران در سوله های بحران و محل های سرپوشیده اسکان داده شوند.

عزیزی ادامه داد: از شهروندان در خواست می شود طی ساعت آینده از اسکان در کوهستان پارک خورشید، مسیل بوستان چهل بازه و سایر مسیل ها سطح شهر مشهد خودداری کنند.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *