اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آمادگی بخش‌های مختلف اماکن متبرکه حرم رضوی همزمان با آغاز فصل سرما

آمادگی بخش‌های مختلف اماکن متبرکه حرم رضوی همزمان با آغاز فصل سرما

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: همزمان با آغاز فصل سرما همه بخش‌های اماکن متبرکه آمادگی لازم را به منظور مواجه با بارندگی پیدا کرده‌اند.

شعار سالسیدخلیل منبتی اظهار داشت:اداره رفاه زائرانحرم مطهر رضوی و دیگر بخش‌های اماکن متبرکه در آغاز فصل سرما برنامه‎ریزی‌های لازم را در راستای هماهنگی در مواجه با بارندگی‌های احتمالی برف و باران انجام داده‌اند.

وی تصریح کرد: همه روزه سازمان هواشناسی استان خراسان رضوی به صورت اختصاصی گزارش سه روزه وضعیت جوی هوای مشهدو به ویژه حوزه اماکن متبرکه را در اختیار این اداره قرار می‎دهد و پس از بررسی و تصمیم‎گیری اقدامات لازم به نیروهای خدماتی ابلاغ می‎شود.

خبر جدید  افتتاح نمایشگاه پاکیار سفر در مشهد

معاون اماکن متبرکه و امورزائرانآستان قدستاکید کرد: با پیش‌بینی بارندگی از سوی سازمان هواشناسی و اعلام میزان آن، نسبت به برگزاری نمازهای یومیه و فرش‌آرایی حرم مطهر اقدام می‎شود و همچنین در صورت پیش‎بینی بارش برف، همه برف‎روب‎ها به حال آماده‎باش درخواهند آمد و برای رفاه تردد زائران مسیرهای رفت و آمد با کفپوش پوشیده خواهد شد.

منبتی با اشاره به در اختیار داشتن ۳۰ هزار مترمربع کفپوش تصریح کرد: همه ساله این کفپوش‎ها با آغاز فصل سرما از انبارها خارج و در صحن‎ها به صورت آماده نگه‎داری می‌‏شوند تا در صورت لزوم سریعا مورد استفاده قرار گیرند و در پایان فصل سرما و در نیمه دوم فروردین ماه در صورت تغییر آب و هوا و با در نظر گرفتن پیش‌بینی هواشناسی مجدد به انبارها بازگردانده خواهد شد.

خبر جدید  بررسی مسایل حوزه تعلیم و تربیت تربت‌حیدریه

وی با اشاره به همکاری درون سازمانی بخش‎های مختلف معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در خدمت‌رسانی هرچه بهتر به زائران حرم رضوی گفت: همکاران ما در سازمان عمران حریم حرم در ابتدای فصل سرما همه خروجی‎های آب را مورد بازبینی قرار می‎دهند که در صورت بروز هرگونه گرفتگی یا هر نقص دیگری قبل از شروع بارندگی‎ها نسبت به رفع نقص آن اقدام کنند.

خبر جدید  جلسه قرآنی با قدمت 78 سال در مشهد

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی افزود: همچنین در زمان بارش برف، اداره خدمات عمومی حرم رضوی با همکاری و استفاده از مینی لودرها و برف روب‏‎های اداره خدمات امور فنی اماکن متبرکه برای رفاه حال زائران حرم امن رضوی اقدام به جمع‌آوری برف از صحن‌های حرم مطهر رضوی می‌کند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار ۱۹آذر ۹۶، کدمطلب:۱۵۹۶۸۸۲، www.tasnimnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *