اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آمادگی برای تاسیس شرکت مشترک ایرانی-عراقی باهدف ساماندهی گردشگری زیارت

آمادگی برای تاسیس شرکت مشترک ایرانی-عراقی باهدف ساماندهی گردشگری زیارت

مشهد (پانا) – استاندار خراسان رضوی گفت: برای ساماندهی گردشگری زیارت و تسهیل خدمت رسانی به زائران در شهرهای زیارتی، آماده تاسیس شرکت مشترک ایرانی عراقی هستیم. به گزارش پانا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی در دیدار محمد بدر ناصر، معاون امنیتی و نظامی وزیر کشور عراق که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: برای خدمت رسانی بهتر به زائران ایرانی و عراقی در شهرهای زیارتی دو کشور، باید برنامه ریزی ویژه ای انجام گیرد.
وی افزود: این آمادگی وجود دارد که در راستای ساماندهی گردشگر زیارت و تسهیل خدمت رسانی به زائران در شهرهای زیارتی، یک شرکت مشترک ایرانی-عراقی تاسیس شود.
استاندار خراسان رضوی در ادامه از میزبانی شایسته مردم عراق از زائران ایرانی در ایام اربعین حسینی تقدیر کرد و گفت: اربعین سال گذشته در فرآیند خروج تجهیزات موکب های اربعین مشکلاتی وجود داشت که درخواست داریم این فرآیند در سال جاری تسهیل شود.
وی بیان کرد: برای تسهیل جابجایی زائران اربعین حسینی در مسیر مرز مهران تا نجف اشرف هم باید برنامه ریزی ویژه ای انجام گیرد.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور عراق هم در این جلسه با ابراز خرسندی از سفر به مشهد مقدس و زیارت بارگاه منور امام رضا(ع) گفت: برای رفع مشکلات موجود در فرآیند ورود تجهیزات موکب های خدمت رسان به زائران اربعین حسینی و تسهیل حمل و نقل زائران اربعین در مسیر مرز مهران تا نجف اشرف برنامه ریزی های لازم انجام شده است.
وی افزود: برای رفع مشکلات موجود در مسیر خدمت رسانی شایسته به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در ایام اربعین آماده دریافت هرگونه پیشنهاد و نقدی هستیم.
معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور عراق همچنین خواستار تسهیل فرآیند ورود و خروج زائران عراقی در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد شد.

خبر جدید  توجه ویژه به محور گردشگری تربت جام ضروری است

زیارت گردشگری
منبع :: آمادگی برای تاسیس شرکت مشترک ایرانی-عراقی باهدف ساماندهی گردشگری زیارت

0/5 (0 نقد و بررسی)
برچسب‌ها: ،


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *