به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محمدرضا اخوان عبداللهیان در حاشیه نشست شورای حمل و نقل استان با اشاره به اقدامات انجام شده توسط شورای حمل و نقل استان به منظور فراهم آوردن امکان سفری ایمن و توام با آرامش خیال برای هموطنان و زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی، اظهار داشت: خوشبختانه شاهد یک هم افزایی و اقدامات مفید و موثر در زمینه خدمات دستگاه های زیر مجموعه وزارت ر اه و شهرسازی در استان هستیم که یقینا این امر موجبات سفر راحت همراه با ایمنی و آرامش خیال را برای زائران بارگاه منور رضوی و مسافران نوروزی به همراه خواهد داشت.

اخوان عبداللهیان با بیان اینکه مجموعه راهداری و حمل و نقل استان برای ارائه خدمات راهداری در هر شرایط آب و هوایی آمادگی کامل دارد، تصریح کرد: به همین منظور در طرح راهداری نوروز ۹۸ کهاز ۲۵ اسفندماه تا ۱۷ فروردین ماه ۹۸ اجرا خواهد شد، ۹۲ اکیپ راهداری نوروزی با ظرفیت ۹۰۰ نفر با تمامی امکانات و ماشین آلات راهداری مستقر در راهدارخانه ها، ادارات راهداریو حمل و نقل جاده ای آماده خدمترسانی به مسافران ، زائران و هم استانیهای عزیز هستند.

خبر جدید  موضوع روانشناسی در طب ایرانی و اسلامی بیشتر از طب مدرن مورد توجه است

وی همچنین گفت: با توجه به افزایش تمایل عموم مردم به سفرهای زمینی و جاده ای، علاوه بر افزودن به ناوگان حمل و نقل بین شهری، اقدامات بسیار خوبی توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل استان در زمینه رفع نقاط پرحادثه و نیز ایمن سازی جاده ها انجام شده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

خبر جدید  113 هزار فرصت شغلی در خراسان رضوی محقق شد

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی همچنین با اشاره به اینکه در سال جاری در کشور میزان سفرهای ریلی۱۴ درصد افزایش داشته، تصریح کرد: این میزان در سفرهای ریلی به مشهد مقدس۱۸ درصد افزایش داشته است.

وی در خصوص میزان سفرهای ریلی در سال جاری گفت: امسال ۱۳ میلیون مسافر از طریق مبادی ورودی و خروجی ریلی استان سفر کرده اند که خوشبختانه در سال ۹۷ با تمهیدات و تدبیر انجام شده ۴۸ درصد کاهش تأخیرات حرکت قطارها را نسبت به سال گذشته در طول استان داشته ایم و در حال حاضر به صورت میانگین ۳۰ ثانیه تاخیر در حرکت قطارها داریم.

اخوان عبداللهیان با اشاره به افزوده شدن ۴ شهر ارومیه، کرمانشاه، رشت و همدان به ناوگان حمل و نقل ریلی مشهد مقدس، گفت: در سفرهای نوروزی امسال از مشهد مقدس به ۲۹ مرکز استان و شهر قطار مسافری مستقیم داریم که از طریق ۹۱ رام قطار ارائه خدمت خواهند کرد.

خبر جدید  دستگیری اعضای باند سرقت مسلحانه از یک تبعه خارجی در مشهد

مدیرکل راه وشهرسازی خراسان رضوی همچنین از آمادگی کامل سایر دستگاه های عضو شورای حمل ونقل استان برای استقبال از نوروز ۹۸ خبر داد و تصریح: همچنین یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن استان خراسان رضوی با بهرهگیری از ظرفیتهای قانونی و به صورت تماموقت در ایام نوروزی و با هماهنگی پلیس پیشگیری ناجا و مراجع قضایی از حقوق دولت در مبارزه با زمینخواری صیانت خواهد کرد.