اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آمادگی ۲۶ درصدی خانوارهای خراسان رضوی در برابر حوادث

آمادگی ۲۶ درصدی خانوارهای خراسان رضوی در برابر حوادث

به گزارش خبرنگارمهر، دکتر محمدرضا جویا صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: طبق آموزش های داده شده آمادگی خانوارهای خراسان رضوی در برابر حوادث و بلایا به ۲۶ درصد رسیده، در حالیکه این رقم برای یک شهروند ژاپنی ۹۰درصد است.

وی افزود:آمادگی در برابر بلایا و اتخاذ آموزشهای لازمدلیل اصلی کاهش آسیب ها و صدمات است و آموزشی که به تغییر رفتار منجر نشود، فایده ندارد، برای همین در سازمان بهداشت، آموزش از مادر خانواده شروع شده تا این آموزش‌ها را در خانواده جاری کند.

خبر جدید  دستگیری قاچاقچیان اشیاء عتیقه و دارو در مشهد

رییس اداره کاهش خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد:جامعه ایمن یک الگوی ایده آل است که بعضی از کشورهای دنیا به آن رسیده‌اند، در کشور ما نیز دستیابی به جامعه ایمن چندان سخت نیست اگر مسئولین و مردم همگام، بر روی آن کار کنند.

خبر جدید  ۵۰۰ روستای خراسان رضوی سال آینده با کمبود آب مواجه هستند

وی تاکید کرد:آموزش ایمنی در واقع شامل سه فاز قبل از بحران، حین بحران و پس از بحران است وآموزشهای قبل از بحران بیشتر شامل ایمن سازی و ایجاد زیر ساختهای مناسب است، آموزش های حین بحران، شامل اقدامات نجات است و در مرحله بعد از بحران نیز به امدادرسانی مصدومان اختصاص مییابد که متأسفانه تمهیدات ما برای بعد از بحران در سطح بسیار پایینی است.

خبر جدید  داوران چندرسانه‌ای جشنواره «مشهد؛ خانه بهار» معرفی شدند

جویا گفت:بهره‌گیری از بعد زیباشناسانه هنرموثرترین شیوه برای آموزش ایمنی است و هنر راه ورود به دل جامعه است و برای انتقال آموزش هم، اول باید وارد دل مردم شد تا از این طریق بتوان آنرا در مغز مخاطب حک کرده و این آموزشها را برای مردم مجسم کرد.

کد خبر ۴۵۱۲۳۲۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *