اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

آمار خیرین خراسان رضوی ۱۰ درصد بیش از سایر نقاط کشور

آمار خیرین خراسان رضوی ۱۰ درصد بیش از سایر نقاط کشور

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز خراسان رضوی از انعقاد سالیانه حدود ۲۰۰ تفاهمنامه با خیرین در این استان خبر داد.

غلامعلی رأفتی در حاشیه سفر خود به کاشمر در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه از ابتدای تشکیل مجمع خیرین تاکنون ۳۵ درصد مدارس توسط خیرین احداث شده است، بیان کرد: این آمار بین پنج تا ۱۰درصد بیش از آمار خیرین دیگر نقاط کشور است.

وی با اعلام اینکه مجمع خیرین مدرسه‌ساز خراسان رضوی همیشه در رتبه‌های برتر کشور قرار دارد، از برگزاری بیستمین جشنواره خیرین در هفتم اردیبهشت‌ماه سال آینده خبر داد و گفت: به طور میانگین سالانه حدود ۸۰ میلیارد تومان از سوی خیرین به آموزش و پرورش استان جهت مدرسه‌سازی، تکمیل و تجهیز مدارس کمک می‌شود.

خبر جدید  اهدای 15 اثر خوشنویسی به موزه آستان قد‌‌س رضوی

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز خراسان رضوی با بیان اینکه مدارس تخریبی در شهرستان‌ها، روستاها و حتی مراکز استان‌ها وجود دارد، اظهار کرد: پروژه‌های تخریبی بسیاری در مشهد داریم که برای تخریب و بازسازی نیازمند کمک دولت و مشارکت خیرین هستیم.

وی با اشاره به اینکه دولت همیشه در مقابل خیرین سعی کرده به تعهدات خود عمل کند اما می‌طلبد اعتبارات مورد نیاز به موقع تأمین شود، افزود: برای اینکه نوسازی مدارس در استان‌های مختلف بتوانند به خوبی به تعهدات خود عمل کنند باید اعتبارات لازم از سوی دولت به موقع تأمین شود.

خبر جدید  امام خمینی(ره)؛ رهبر مسلمانان عالم/ ارادت خاص شیعیان افغانستان به امام روح‌الله

رأفتی با اعلام اینکه خیرین استان خراسان یک خانواده ۳۰۰۰ نفری هستند، گفت: در مهرماه امسال حدود ۵۱۱ کلاس جدید و در دهه فجر ۳۳ کلاس دیگر توسط خیرین تحویل آموزش و پرورش شد.

وی، کمبود منابع در پروژه‌های مشارکتی را  مشکلات پیش رو دانست و افزود: سالیانه برای ۲۰۰ پروژه کوچک و بزرگ تفاهمنامه با خیرین منعقد می‌شود که برخی از این تفاهم‌نامه‌ها مشارکتی و برخی ۱۰۰ درصد خیر ساز است.

خبر جدید  هیچ مشکلی برای تولید و تامین شیر خشک وجود ندارد

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *