اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آیت‌الله علم‌ا‌لهدی: دولت موافق فیلتر تلگرام نبود

آیت‌الله علم‌ا‌لهدی: دولت موافق فیلتر تلگرام نبود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدسو به نقل از پایگاه اطلاعرسانی آیت الله علمالهدی،آیتالله سیداحمد علمالهدیدر دیدار با اعضای سازمان فضای مجازی سراج، با اشاره به فرصتها و تهدیدهای فضای مجازی، اظهار داشت: در بسیاری مواقع که گروههای فعال در این فضا را رصد میکنیم، میبینیم اگر یک گروه غیر ارزشی حرکتی انجام میدهد، چندین گروه همسوی دیگر از آن حمایت میکنند.

وی با بیان اینکه متأسفانه چنین فضایی را در بین فعالان فضای مجازی انقلابی شاهد نیستیم، ادامه داد: بهنوعی جمع فعال فضای مجازی از نیروهای ارزشی نیاز داریم که در مقابل چنین حرکتهایی، اقدام کنند.

خبر جدید  آستان قدس رضوی آماده همکاری با دولت برای حل مشکلات مردم است

نماینده ولیفقیه در خراسان رضوی در مورد هجمه به تریبونهای نماز جمعه، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند «تریبون نماز جمعه، تریبون انقلاب است که باید مردم را به استکبارستیزی و شناخت دشمن توجه دهد»، این جایگاه با سیاست برخی همراه نیست از اینرو به توطئه رو آوردهاند تا این جایگاه تضعیف شود.

آیت الله علم الهدی اضافه کرد: در فعالیتهای رسانهای خود تلاش میکنند مهربانی، صمیمیت، نرمش و ارتباط صمیمی با مردم بهعنوان تنها ارزش امام جمعه مطرح شود که متأسفانه برخی رسانههای خودی نیز در این دام گرفتار شدهاند.

وی با بیان اینکه صداوسیما نیز به خاطر برخی ملاحظات مجبور به ادامه دادن این خط است، افزود: با وجود اینکه رهبر انقلاب چنین نگاهی به تریبون نماز جمعه دارند، مجموعههای رسانهای، اولویت را از جنبه دیگری منعکس میکنند.

خبر جدید  مشهد|بیانیه گام دوم انقلاب یک منظومه سیاسی کامل و جامع است

عضو مجلس خبرگان رهبری به اقدامات بدون برنامه در مواجهه با معضلات فضای مجازی از سوی نهادهای مسئولاشاره و خاطرنشان کرد: باید با سلسله اقدامات و برنامهریزیهای حساب شده با معضلات فضای مجازی روبهرو شویم تا فیلتر کردن تنها راه چاره نباشد که آن نیز به شکل ناقص و اشتباه اجرا شود.

آیت الله علم الهدی اضافه کرد: از آنجا که دولت موافق فیلتر تلگرام نبود، آن را بدون دقت و زمینهسازی لازم انجام داد که مشکلاتی نیز ایجاد شد؛ دولت انگیزهای برای قبضه کردن فضای مجازی و مدیریت آن ندارد.

وی در رابطه با فعالیتهای نرمافزاری سازمان سراج و تولیدات نرمافزاری مبتنی بر موبایل این مجموعهگفت: در تولید اپلیکشینها تنها به محتوا و پیام توجه نکنید، علاوه بر اهمیت این موضوع، طرحها را بهعنوان طرح اقتصاد دیجیتال دنبال کنید.

خبر جدید  منشور هفت‌گانه مقام معظم رهبری عرصه‌های جدیدی به روی آستان قدس رضوی گشود

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *