اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مردم به دنبال ملجاء و پناهگاهی از شر مادی‌گرایی هستند

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مردم به دنبال ملجاء و پناهگاهی از شر مادی‌گرایی هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدسبه نقل از آستان نیوز،آیتالله ناصرمکارم شیرازی در دیدار با اعضای شورای برنامهریزیهمایش بین المللی«امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان»اظهار داشت: الحمدالله که آستان قدس رضوی برکات فراوانی دارد و مثل اینکه دستی الهی این برکات را به سمت این آستان هدایت میکند تا این مرکز الهی بیش از پیش شناخته شود.

وی افزود: فراموش نمیکنم که اوایل انقلاب با همت مرحوم آیت الله واعظ طبسی کنگره جهانی امام رضا(ع) در حرم مطهر حضرت رضا(ع) برگزار و سهم بنده بخش مناظرههای این همایش بود و همین امر سببشد که دقت بیشتری در این زمینهانجام دهم و دیدم که مناظرات حضرت بسیار زیبا و جذاب هستند و در عین روان بودن، استدلالات منطقی را با لحنی روان و شیرین بیان کردهاند.

خبر جدید  مشهد| سهم بخش معدن از تسهیلات رونق تولید نزدیک به صفر است

این مرجع عالیقدر همچنین خاطرنشان کرد: به اعتقاد من یکی از دلایلی که حضرت، ولایتعهدی را پذیرفت این بود که بتواند با سایر بزرگان ادیان و مذاهب مناظره کند و حقانیت اسلام را به آنها بفهماند چرا که آن زمان رسانهای نبود و تنها رسانه دربار بود که اخبار آن در سایر بلاد منتشر میشد.

وی ادامه داد: از آنجاکه حضرت رضا(ع) به نام عالم آل محمد(ص) شناخته شده هستند، سزاوار است این همایشها تداوم داشته باشد. محورهای این همایش نیز یکی از یکی بهتر است. اکنون که اسلام ستیزی و شیعهستیزی غوغا میکند راه مقابله با اینگونه تهاجمات، دست به دست هم دادن ادیان توحیدی در برابر نفی خداوند است.

خبر جدید  بیش از ۸۰ هزار ورزشکار بیمه شده در خراسان رضوی فعال هستند

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: قرآن مجید راه را به ما نشان داده است؛ میگویدمیتوانید با ادیان دیگر که با شما سرجنگ ندارند زندگی مسالمتآمیزی داشته باشید، این منطق اسلام است.

وی با اشاره به تمایل مادیگرایان به دین بیان کرد: روز به روز پیروان ادیان بیشتر میشود چون مردم به دنبال ملجاء و پناهگاهی از شر مادیگرایی هستند و چه دینی بهتر از اسلام که به آن رجوعکنند.

وی بار دیگر با تاکید بر لزوم برگزاری این همایش تاکید کرد و افزود: برگزاری این همایش کارخوب و برنامه قابل قبولی است. آثار این برنامه را نیز باید منتشر کرد. در برگزاری این همایش اطلاع رسانی کامل امری مهم است لذا باید در فضای مجازی وبه زبان های مختلف عصاره این همایش منتشر شود.

خبر جدید  مشهد|برخی بخشنامه‌ها قاچاق زعفران را افزایش داده؛ صادرکنندگان از ادامه فعالیت بازمانده‌اند

آیت الله مکارم شیرازی در پایان با اشاره به برکات کنگره امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان؛ یادآور شد: خوب است که پایگاه این کار بارگاه ملکوتی علی ابن موسی الرضا(ع) باشد. از صمیم دل دعا می کنم این برنامه را اجرا کنید؛ نتایج آن را به زبان های مختلف منتشر کنید تا بتوانیم دشمن را خلع سلاح کنیم.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *