اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ابهام در ساخت پروژه چندصدمیلیاردی«طرق»/مجوزها کامل نیست

ابهام در ساخت پروژه چندصدمیلیاردی«طرق»/مجوزها کامل نیست

به گزارش خبرنگار مهر، روز سه شنبه خبر پلمپ یکی از بزرگترین پروژه‌های سرمایه گذاری معروف به «طرق» به دلیل عدم اخذ برخی مجوزها در حوزه اقامتی توسط اداره اماکن نیروی انتظامی در رسانه‌ها منتشر شد و نگرانی‌هایی در خصوص تخلف در این پروژه را به دنبال داشت.

مسئولان میراث فرهنگی خراسان رضوی طی نشدن فرآیندهای قانونی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و هتل داری را علت پلمب، مهر و موم و توقف ساخت این پروژه گردشگری عنوان کرده اند.

پس از گذشته یک روز از پلمپ این پروژه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی در خبری که توسط روابط عمومی استانداری منتشر شد اعلام کرد بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته بین استاندار و دادستان مقرر شد شرکت مسئول آن قسمت از سرمایه گذاری‌هایی را که نیاز به اخذ مجوز از اداراه کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دارد را بعد از هماهنگی لازم با این سازمان اجرا نماید و سایر پروژه‌های در حال انجام که مجوز دستگاه‌های مسئول را دارد با قوت ادامه پیدا کند.

علی رسولیان مجموع سرمایه گذاری‌های شرکت فوق در مشهد حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: فعالیت‌های این شرکت در چهارچوب مجوزهای قانونی مورد حمایت است و در همین راستا اعلام آمادگی می‌کنیم هر جا مشکلی در خصوص فعالیت‌های سرمایه گذاری وجود داشته باشد با حضور دستگاه‌های مسئول برطرف خواهد شد.

این سخنان نشان می‌دهد بخشی از پروژه گردشگری طرق با گذشت حدود یک سال از فعالیتش هنوز مجوزهای قانونی را دریافت نکرده و معاون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز روز گذشته به خبرنگاران گفته بود در کمیسیون ماده ۵ با ساخت پروژه با کاربری اقامتی در مشهد بدون اعلام درخواست از معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان موافقت شده است.

خبر جدید  وزیر کشور از پروژه ساخت خطوط مترو مشهد بازدید کرد

حال سوال اصلی اینجاست چرا اجاره فعالیت به این پروژه بدون اخذ مجوزهای لازم داده شده و چرا زودتر از این ها از فعالیت این پروژه جلوگیری نشده است؟

کد خبر ۴۶۳۹۴۱۵


منبع :: ابهام در ساخت پروژه چندصدمیلیاردی«طرق»/مجوزها کامل نیست

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *