اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ابوترابی فرد: شخصیت خاندان پیامبر اعظم(ص) شخصیت ممتازی در نگاه امت اسلام است

ابوترابی فرد: شخصیت خاندان پیامبر اعظم(ص) شخصیت ممتازی در نگاه امت اسلام است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی فرد شامگاه سهشنبه در مراسم رونمایی از فراخوان بینالمللی خوشنویسی یاس یاسین کهبا حضور هنرمندان برجسته بینالمللی در هتل همای مشهد برگزار شد اظهار داشت:بهنوبه خود از برگزار کنندگان این محفل نورانی که نام دخت پیامبر(ص) را برای همه ما برجسته نمودند و راه را برای ماندگاری مدرسه اهلبیت پیامبر اکرم(ص) مهیا نمودند تشکر میکنم.

خبر جدید  خراسان‌رضوی|۳ هزار معلول در مناطق محروم زندگی می‌کنند

ابوترابی فرد ادامه داد: شخصیت خاندان پیامبر اعظم شخصیت ممتازی در نگاه امت اسلام است، فخر رازی دانشمند برجسته و مفسر قرآن کریم در ذیل آیه ۶۱ سوره آلعمران در مورد واقعه مباهله اشاره میکند که پیامبر(ص) در شرایطی در میدان مباهله آمدند که حضرت زهرا، حسنین و حضرت علی(ع) او را همراهی میکردند وجایگاه این خاندانجایگاه برجسته مورد اجماع علماو دانشمندان شیعه و اهلسنت است.

خبر جدید  عمارت ۴ برج توس در مشهد مرمت می‌شود

وی افزود: صاحب معجم الکبیر نقل میکنند از پیامبر درباره آیه مودت و ذیالقربی سؤال شد و در تفسیر آیه مودت پرسیدند "مراد از مودت کیست؟ این نزدیکان شما که خداوند دوستی و محبت آنها را واجب فرمود کیست؟"، پیامبر فرمود "علی، فاطمه و فرزندانش(ع) هستند".

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: در یکی از روایات که جمعی از علمای اهلسنت از پیامبر نقل کردهاند آمده است که آمرزیده میشود هرکس حب آلمحمد را داشته باشد اما بدا به حالش که او بمیرد در حالی دشمن آلمحمد باشد به پیشانی او نوشته میشود مأیوس از رحمت خداوند و بوی بهشت را احساس نمیکند، لذا این مجلس و رونمایی در حقیقت بزرگداشت مدرسه اهلبیت و فراهم آوردن راه انس و ارتباط و محبت فاطمه الزهرا(ع) و فرزندان اوست.

خبر جدید  احتمال وقوع سیل در خراسان رضوی

انتهای پیام/ت*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *