اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اتصال ۱۷۰ واحد اقامتی اطراف حرم مطهر به شبکه فاضلاب شهری

اتصال ۱۷۰ واحد اقامتی اطراف حرم مطهر به شبکه فاضلاب شهری

مدتی بود که انتشار بوی نامطبوع در برخی نقاط منطقه ثامن نارضایتی شهروندان ساکن در منطقه را به‌دنبال داشت. در پی این مشکل و برای رفع مشکلات موجود کارشناسان خدمات و محیط زیست شهری منطقه دست به کار شدند تا مساله را ریشه‌یابی و مشکل را برطرف کنند.

به گزارش ایلنا از مشهد، پس از بررسیهای به عمل آمده مشخص شد که بخش عمدهای از این بوی نامطبوع بهعلت ورود فاضلابشهری تعدادی از مسافرخانهها و مجتمعهای اقامتی به شبکه کانالهای جمعآوری آبهای سطحی است که در نهایت قرار بر این شد تا در جلسهای مشترک بین مدیران شهرداری منطقه و شرکت آبوفاضلابشهری مشهد تمهیدات لازم درباره رفع این مشکل انجام شود.

خبر جدید  همکاری تنگاتنگی بین شهرداری‌های مشهد، تهران و نجف وجود دارد

سید مصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن در اینباره اظهار کرد: طبق تحقیقات انجام شده درباره منبع این بوی نامطبوع در سطح منطقه، متوجه شدیم حدود ۱۷۰ واحد از واحدهای اقامتی منطقه فاضلابهای شهری خود را به صورت انشعاب غیرمجاز به کانال آبهای سطحی هدایت میکنند و این درحالی است که این شبکه صرفا برای جمعآوری روان آبهای موقت سطح معابر و خیابانها در مواقعی مانند بارندگی طراحی و اجرا شده است. به همین منظور برای رفع این معضل جلسهای با حضور نماینده مدیریت شبکه آب و فاضلاب شهری مشهد و نماینده شرکت آب و فاضلاب ناحیه ۲ مشهد تشکیل و این موضوع بررسی شد.

خبر جدید  قطارشهری مشهد 29 اسفند تا 3 بامداد اول فروردین فعال خواهد بود

شهردار منطقه ثامن افزود: در پایان جلسه مقرر شد واحدهای اقامتی متخلفی که در نزدیکی شبکه فاضلاب شهری قرار دارند سریعا به این شبکه متصل شوند.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *