اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اتفاقات فضای مجازی را نادیده نمی گیریم/فیلترینگ جواب نمی دهد

اتفاقات فضای مجازی را نادیده نمی گیریم/فیلترینگ جواب نمی دهد

به گزارش خبرنگارمهر،محمدجواد آذری‌جهرمی پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از نمایشگاه شهرهوشمند مشهد در جمع خبرنگاران اظهارکرد: وقتی صحبت از مخالفت با فیلترینگ می شود مفهومش این نیست که بگوییم اتفاقاتی که می‌افتد را نادیده می‌گیریم.

وی افزود:قطعا اشکالات و مخاطرات جدی در فضای مجازی وجود دارد و اتفاقاتی نیز در این حوزه رخ می دهد اما این فضا می تواندتبدیل به بستری شود که در کشور مورد استفاده قرار بگیرد و جوانان از آن برای توسعه کسب و کار خودشان استفاده کنند و روی این بستر کسب و کار بومی شکل بگیرد.

خبر جدید  ورود بیش از 600 هزار نفر از طریق پایانه‌های مسافربری به مشهد

وزیر ارتباطات گفت: از نظر بحث امنیتی موضوع کلان داده‌ها می‌تواند مهم باشداما یک روز و دو روز نیست که ما در کشور با مسئله فیلترینگ مواجهیم، واقعیت این است که تجربه نشان داده فیلترینگ جواب نمی‌دهد.

جهرمی گفت: نمی شود وزرات ارتباطات تنها در عرصه فضای مجازی باشد و دیگران مدام مطالبه کنند وبرای توسعه این حوزه باید حرکت همسو و هم جهت بین مسئولان و توجیه و همراهی مردم را نیاز داریم.

خبر جدید  تا جایی که بتوانیم در بوروکراسی اداری اصلاحات انجام می‌دهیم

وی در خصوص احتمال فیلترینگ برخی شبکه های اجتماعی در کشور بیان کرد: فیلترینگ در کشور یا باید توسط شورای تعیین مصادیق مجرمانه انجام شود که به دلیل عدم موافقت دولت موضوع در این شوراطرح نشده است و یا باید دادگاه حکم بدهد.

کد خبر ۴۵۰۳۴۷۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  700 میلیارد تومان اوراق مشارکت خط 3 قطار شهری مشهد فردا منتشر می‌شود
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *