اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

 اجرای طرح مقابله با بیابان زایی در ۱۵۰ هکتار از اراضی گناباد

 اجرای طرح مقابله با بیابان زایی در ۱۵۰ هکتار از اراضی گناباد

مجتبی محرابی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طرح های بیابان زدایی یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین برنامه ها در کنترل بیابان زدایی بوده و این طرح با کاشت گونه های متنوع و سازگار با منطقه انجام می شود.

وی افزود: به دلیل گرم شدن زود هنگام هوا در گناباد ازحدود یک ماه پیش طرح بیابان زدایی در این شهر آغاز شده وتا پایان اسفند ماه بالغ بر  سه هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر در  گناباد غرس خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناباد ابراز کرد: گناباد با دارا بودن ۴ کانون فرسایش بادی نخ کوه،منطقه عمرانی نوده پشنگ ، بِرگُز و شرق گناباد منطقه بیدخت معادل ۳۱ درصد از کانون های فرسایش بادی استان خراسان رضوی را در خود جای داده است.

خبر جدید  فعالیت ۱۱ شعبه آموزش زبان فارسی در خارج کشور

وی اظهار کرد : برای طرح مقابله با بیابان زدایی تفاهم نامه های متعددی به امضا رسانده ایم که مهمترین آنها تفاهم نامه با آموزش عالی،شهرداری و شورای اسلامی شهر بیدخت در رابطه با منطقه شرق گناباد است که سال گذشته ۸۰ هکتار از این منطقه در طرح مقابله با بیابان زدایی و امسال نیز ۱۵۰هکتار تحت پوشش بیابان زدایی قرار خواهد گرفت.

خبر جدید  توزیع 190 هزار اصله درخت بین شهروندان مشهدی

محرابی با اشاره به نزدیکی هفته منابع طبیعی تصریح کرد: برای هفته منابع طبیعی برنامه های متعددی پیش بینی کرده ایم که مهمترین آنها توزیع ۳۰هزار اصله نهال از گونه های مختلف می باشد. ترویج فرهنگ منابع طبیعی و نهادینه سازی فرهنگ منابع طبیعی به عنوان زیربنای حیات و توسعه پایدار، طرح همایش در قالب تفاهم نامه با شورای فرهنگ عمومی شهرستان با محوریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه علمیه شهرستان و تقدیر از خادمین طبیعت از برنامه های هفته منابع طبیعی در گناباد است.

خبر جدید  نمایشگاهی از فرش هایی دستباف با طرح های قرآنی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناباد خاطرنشان کرد: دنیا با سه چالش  کمبود آب شیرین، تغییر اقلیم و معضل بیابان زدایی مواجه است و گناباد نیز از این چالش ها مستثنینیست.

محرابی طرح بیابان زدایی در گناباد را دارای سابقه ای ۵۰ ساله دانست و افزود: سه کویر عمده مارا احاطه کرده که مساحت آنها بالغ بر ۲۳۱هکتار است و تا کنون حدود ۶۰هزار هکتار از کانون های بحرانی فرسایش بادی  گناباد تحت عمل بیابان زدایی و تثبیت شن های روان قرار گرفته است.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *