اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اجرای مدیریت بهداشتی در کشور از مزرعه تا سفره

اجرای مدیریت بهداشتی  در کشور از مزرعه تا سفره

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رییس سازمان دامپزشکی کشور در دیدار با استاندار خراسان رضوی در مشهداجرای مدیریت بهداشتی از مزرعه تا سفره در کشور گفت: با مدیریت بهداشتی بهره وری را افزایش داده ایم .

علی رضا رفیعی پور افزود: در سال های قبل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خسارات سنگینی به صنعت طیور وارد کرد و اگر خراسان رضوی نیز درگیر بیماری می شد به قطع سال قبل با اتفاقات ناگواری در حوزه تامین تخم مرغ در کشور روبرو می شدیم اما با اقدامات صورت گرفته توانستیم از بحران کمبود تخم مرغ عبور کنیم.

وی افزود: با اقدامات و تمهیدات صورت گرفته پارسال پیش بینی می شود بیماریهای دام، طیور و آبزیان امسال ۱۶ تا ۷۰ درصد کاهش داشته باشد.

خبر جدید  تلاش برای حفظ بافت تاریخی مشهد

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: این کاهش بیماری ها به این علت است که با نگاه کارشناسی و توجه به شرایط بومی هر استان آن را مانند یک کشور می دانیم.

رفیعی پور افزود: اگر بیماری های دام و طیور در کشور پیدا شود در لیست سیاه تجارت جهانی قرار می گیریم و در تجارت بین الملل دچار مشکل می شویم.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب افزود: در گام دوم انقلاب واژه های جوانی و جوان گرایی، دانش و واگذاری امور به مردم بیان شده که با افتخار اعلام می کنم همه آن در دامپزشکی متبلور است.

خبر جدید  آمادگی بخش‌های مختلف اماکن متبرکه حرم رضوی همزمان با آغاز فصل سرما

استاندار خراسان رضوی هم در این دیدار گفت: بهداشت و سلامت نکته مهمی است که ایران در این زمینه جز کشورهای نامدار به شمار می رود از این رو هر اقدامی برای تقویت دامپزشکی استان لازم باشد انجام خواهیم داد.

علی رضا رزم حسینی با تجلیل از فعالیت های دامپزشکی دراستان افزود: باید از روش های نوین بهداشتی و تغذیه ای برای پرورش دام و افزایش بهره وری در تولید استفاده کرد.

مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی هم با تاکید بر رونق تولید و تسهیل گفت: خراسان رضوی بین ۸ تا ۱۰ درصد تولیدات کشور را در اختیار دارد ولی همجواری با دیگر کشورها که وضع مناسبی به لحاظ بهداشتی ندارند نگرانی را افزایش می دهد.

خبر جدید  بیانیه سپاه امام رضا (ع) در گراميداشت يوم الله نهم دي

احمد شریعتی با تاکید بر اهمیت بیماری های مشترک انسان و دام گفت: لازم است به هر شکل ممکن از بروز این مشکلات پیش گیری شود.

وی از آغاز واردات گوشت از چابهار و دام زنده از کشورهای همجوار خبر داد.

در ایام عید ۱۲۰ گروه با ۲۴۰ نیرو بر رعایت بهداشت فرآورده های خام دامی و امنیت غذایی زائران و مجاوران نظارت می کنند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *