اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

احتمال صفر شدن بدهی شهرداری مشهد از طریق تهاتر بدهی‌های دولت

احتمال صفر شدن بدهی شهرداری مشهد از طریق تهاتر بدهی‌های دولت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، رضا خواجه نائینی امشب در شورای اداری شهرداری مشهد اظهار داشت: احتمال صفر شدن بدهی شهرداری به بانکها بابت اوراق مشارکت از طریق تهاتر بدهیهای دولت به شهرداری تا پایان سال وجود دارد.

معاون شهردار مشهدمقدس گفت: اگر با برنامهریزیهایی که انجام شده، سازمانها و مناطق طلبهای شهرداری را از دستگاههای دولتی مشخص و به ما اعلام کنند قولش را گرفتهایم که اگر این روند ادامه پیدا کند شاید بتوانیم کل بدهیهایمان را بابت اوراق تا پایان سال به بانکها صفر کنیم.

خبر جدید  خراسان‌رضوی|کپسول گاز در گناباد کمیاب شد؛ وانت بارها با معضل روبه‌رو هستند

خواجه نائینی افزود: در بحث طلبهایمان از دولت، از ابتدای تشکیل بلدیه در مشهد تا سال ۹۶ تنها ۲۷ میلیارد تومان از مطالباتمان را از دولت به صورت اوراق گرفته بودیم، اما از ابتدای سال ۹۶ تا کنون ۱۱۵۲ میلیارد تومان از بدهیهایمان را از طریق تهاتر با بدهیهای شهرداری به بانکها وصول کردهایم.

وی خاطرنشان کرد: سود سالانه این مبلغ حدود ۲۸۸ میلیارد تومان میشود که اگر این کار انجام نمیشد ظرف ۴ سال باید حدود ۱۱۲۰ میلیارد تومان سود پرداخت میکردیم یعنی مبلغی حدود ۴۴ برابر ۲۷ میلیارد تومانی که از ابتدای تاسیس بلدیه تاکنون دریافت کرده بودیم.

خبر جدید  ۲۴ اثر گردشگری و میراث فرهنگی ایران ثبت جهانی شده است

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *