اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

احداث ۱۰ جایگاه سوخت تک سکو در مناطق مختلف شهر

احداث ۱۰ جایگاه سوخت تک سکو در مناطق مختلف شهر

شعار سال: سید مهدی نعمتی خیرآبادی رئیس اداره سرمایه گذاری‌های نوین معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: پروژه احداث ۱۰ جایگاه سوخت تک سکو از اوایل سال ۹۷، به عنوان یکی از پیچیده‌ترین و برترین پروژه‌های این اداره در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: علی رغم وجود سابقه عدم تحقق این پروژه در دیگر شهر‌های کشور، این بار شهرداری مشهد با بهره گیری از شیوه‌های نوین در برنامه ریزی و اجرا، با همکاری نهاد‌های مختلف سازمانی و بخش خصوصی به این پروژه ورود پیدا کرد.
رئیس اداره سرمایه گذاری‌های نوین معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: این پروژه به دلایل مختلفی از جمله نبود اراضی مناسب برای اجرای پروژه و همچنین مقرون به صرفه نبودن اختصاص پلاک‌های بزرگ مقیاس مورد توجه بخش خصوصی قرار نگرفت، در نتیجه با توجه به مالکیت و مدیریت شهرداری در بخش زیادی از فضا‌های شهری، پروژه با مشارکت کلیه نهاد‌های داخل مجموعه شهرداری از جمله معاونت خدمات شهری، معاونت شهرسازی، کمیته مبلمان شهری، سازمان حمل و نقل ترافیک شهری کلید خورد.
نعمتی خیرآبادی با اشاره به اینکه شهرداری مشهد متولی تخصیص زمین پروژه و بخش خصوصی عهده دار عملیات تامین، تجهیز و بهره برداری خواهد بود، افزود: همکاری دیگر نهادها، چون سازمان حفاظت محیط زیست و شرکت پالایش پخش فرآورده‌های نفتی منجر به شناسایی مکان‌های مناسب برای اجرای پروژه و تسریع در روند جذب سرمایه گذار شد.

وی تصریح کرد: این پروژه نقش بسزایی در بهبود سوخت رسانی به شهروندان و زائرین به واسطه توزیع مناسب جایگاه‌ها خواهد داشت؛ از دیگر منافع این پروژه برای شهر مشهد، سهولت در امر دسترسی، کاهش سفر‌های درون شهری، کاهش متوسط زمان سوخت گیری و کاهش آلودگی زیست محیطی خواهد بود.
رئیس اداره سرمایه گذاری‌های نوین معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با اشاره به شرایط برگزاری تشریفات و اطلاع رسانی همگانی این پروژه اقتصادی،گفت: در طراحی پروژه مجموعه جایگاه‌های سوخت در مقیاس کوچک “تک سکو” اگرچه سختگیری‌های فنی از سوی شهرداری وجود داشت، اما سعی شد توجیه اقتصادی مناسبی برای پروژه در نظر گرفته شود و یک مدل اقتصادی عادلانه و سودآور طراحی و در یک سازو کار شفاف در اختیار مجموعه‌های خصوصی توانمند قرار گیرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ ۲۶ فروردین ۹۸، کد مطلب: ۶۸۹۸۹۸۷: www.yjc.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  تدوین "مدل‌سازی پیش‌بینی آلودگی هوا مشهد" در دست اقدام است
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *