اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اختتامیه طرح ولایت، آغاز راهی جدید برای دانشجویان است

اختتامیه طرح ولایت، آغاز راهی جدید برای دانشجویان است

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمدجواد نیک روش، رئیس سازمان بسیج دانشجویی در مراسم اختتامیه بیست و چهارمین دوره طرح ولایت در مسجد الزهرا دانشگاه فردوسی مشهد گفت: امیدواریم آنچه در این دوره عمیق معرفتی برای شما برادران و خواهران ارائه شده ره توشه خوبی برای آمادگی بیشتر شما در گام دوم انقلاب اسلامی، گامی که همچون سابق بار آن را جوانان به دوش می‌کشند، باشد.

نیک روش با اشاره به اینکه رهبر انقلاب چهل مرتبه در بیانیه گام دوم جوان‌ها را مورد اشاره و خطاب قرار دادند، افزود: این جوانان جوانانی هستند که بناست فاصله بین واقعیت‌ها و باید‌ها و آرمان‌ها را پر کنند و به همین دلیل به مبانی مستحکمی نیاز دارند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی خطاب به فراگیران طرح ولایت گفت: در این دوره فشرده مبانی معرفتی شما مبتنی بر معارف قرآن و اهل بیت با نظم و فرآوری که توسط یکی از برجسته‌ترین علمای معاصر ما است، در قالب مجموعه ۶ جلدی بهره‌مند شدیم.

وی با تاکید بر اینکه کار برای ولایت فقط به یک دوره ۴۰ روزه ختم نمی‌شود، تصریح کرد: یقینا آنچه در این دوره ارائه شده مبنا و مقدمه است. این اختتامیه در واقع یک افتتاحیه و یک شروع دوباره برای مسیر روشنی که پیش روی همه شما بزرگواران قرار دارد، است.

نیک روش با اشاره به اینکه اینجا دو کوهه جنگ نرم است، تاکید کرد: شما مردان و شیرزنان روز‌های سخت انقلاب هستید و تا زمانی که رژیم صهیونیستی از صحنه گیتی حذف نشود و تا زمانی که پرچم اسلام در سراسر گیتی برافراشته نشود، رسالت ما ادامه دارد.

خبر جدید  تکرار قصه پرغصه جلسات نمادین برای حل معضلات جوانان سبزواری/ مشکلاتی که بدون حضور تشکل‌های دانشجویی بررسی شد

وی خاطرنشان کرد: این طبیعی است که بعد از یک عملیات سنگین احساس خستگی کنیم یا دنبال استراحت باشیم. استراحت ما بعد از اینکه با شهادت همراه شد و بعد از یک عمر حیات مجاهدانه جسم ما از بار مسئولیت سنگینی که روح‌های ما به دوش می‌کشد راحت می‌شود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه هر یک از شما با توانمندی‌های مختلفی که دارد می‌تواند منشأ اثر در کل دنیا باشد، تاکید کرد: از امروز به بعد باید برای آنچه آموختیم و ترویج آن در جامعه در عرصه‌های مختلف آماده شوید.

وی با اشاره به اینکه دشمن از اجتماع عظیم و پرشور ما وحشت دارد، تصریح کرد: آن‌هایی که مشغول برنامه ریزی علیه نظام هستند نمی‌دانند که عمق راهبردی دل‌ها و اندیشه‌های شما را تا کجا می‌توانند محاسبه کنند.
حجت الاسلام الهی راد: مقام معظم رهبری بهترین شاخص بصیرتی هستند
در ادامه این مراسم حجت الاسلام صفدر الهی راد، رئیس مرکز آموزش اندیشه‌های بنیادین موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) اظهار کرد: این چله یکی از کار‌های ارزشمند در حیات انقلاب اسلامی با رویکرد تمدنی به حساب می‌آید.

حجت الاسلام الهی راد افزود: طرح ولایت اختتامیه‌ای ندارد و امروز افتتاحیه یک حرکت بزرگ جهادی و انقلابی برای تحقق اهداف همه انبیا و اهل بیت است.

رئیس مرکز آموزش اندیشه‌های بنیادین موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) بیان کرد: طرح ولایت در یک برنامه محدود ۴۰ روزه قرار نیست همه اهداف در نظام را محقق کند. در این طرح بناست نظام فکری و مبانی اندیشه اسلامی فراگیران شکل گرفته و تقویت شود.

خبر جدید  روایتی از دانشجویانی که درآمدشان ریالی است ولی هزینه‌ تحصیل‌شان یورویی

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب می‌فرمایند دانشجویان نباید نسبت به مسائل سطحی نگر باشند، گفت: سطحی نگری یک آفت است که شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی را شکل می‌دهد چرا که در این صورت ملاک‌ها مشخص نیست.

الهی راد ادامه داد: وظیفه هر یک از ما پس از این آنست که برای هر حرکت فرهنگی باید ملاک فرهنگی معتبر داشته باشیم تا بتوانیم از ولنگاری‌های فرهنگی جلوگیری کنیم و این قدم اول نظام معرفت شناسی است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین عناصر برانگیزکننده حرکت‌های تشکیلاتی نگاه به اهداف است، تصریح کرد: عنصر طرح ولایتی نمی‌تواند فساد و ناهنجاری را در جامعه ببیند و بی تفاوت و آرام باشد.

رئیس مرکز آموزش اندیشه‌های بنیادین موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) بهترین شاخص برای خودسازی بصیرتی را امام راحل و مقام معظم رهبری دانست و خطاب به دانشجویان گفت: برای کسب بصیرت صحیفه خوانی کنید و سخنان مقام معظم رهبری را دنبال کنید تا به ابعاد دشمن شناختی رهبری آشنا شوید.

وی با اشاره به اینکه سه عرصه خودسازی معرفتی، خودسازی اخلاقی و خودسازی بصیرتی در اسلام وجود دارد، خاطرنشان کرد: کسانی که در طول اسلام و انقلاب سقوط کردند اغلب افرادی بودند که ابتدا در خط مقدم اسلام و انقلاب حضور داشتند، اما عدم خودسازی‌های معرفتی، یا اخلاقی و یا بصیرتی باعث شد تا از به بیراهه روند.

خبر جدید  برگزاری دوره مطالعاتی «دختران انقلاب» در مشهد

الهی راد گفت: رهبر معظم انقلاب در جمع هیئت دولت فرمودند: «در محیط وزارتخانه‌ها باید کسانی آورد که به این راه و هدف از بن دندان معتقد باشند. چون اگر معتقد نباشد و حتی توانایی و کاردارنی هم داشته باشند آن در خدمت راهی که تلاش می‌کنید به کار نخواهد افتاد. در محیط وزارت خانه آن جمع حزب اللهی را قالب کنید. با همان بار معنایی که حزب اللهی دارد. آدم‌های متدین بر سر تشکیلات باشند». تنها کسانی که به ارزش‌های اسلام ناب معتقد باشند هدف‌ها را به خوبی درک خواهند کرد.

وی با بیان اینکه جوان مومن انقلابی یعنی جوانی که از بن دندان معتقد به اسلام ناب باشد، افزود: اسلام ناب به معنای مجموعه ارزش‌های فردی و اجتماعی است و جوان مومن انقلابی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر نمی‌توانند بی تفاوت باشد. این طبیعت فکری و نظام فکری مستحکم است.

رئیس مرکز آموزش اندیشه‌های بنیادین موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) بهترین شاخص برای خودسازی بصیرتی را امام راحل و مقام معظم رهبری دانست و خطاب به دانشجویان گفت: صحیفه خوانی راه بندازید و سخنرانی‌های رهبری را دنبال کنید و به ابعاد دشمن شناختی ایشان آگاه شوید.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *