اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اختصاص ۷۰ میلیارد ریال برای مهار آسیب های اجتماعی

اختصاص ۷۰ میلیارد ریال برای مهار آسیب های اجتماعی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی در نخستیناختصاص 70 میلیارد ریال برای مهار آسیب های اجتماعی نشست کارگروه سازمان های مردم نهاد اداره کل دادگستری خراسان رضوی در مشهد افزود: این حجم اعتبار صرف اقدامات گروه هایی می شود که بطور مستقیم درگیر آسیب های اجتماعی هستند.

سعید صالح همچنین گفت: دولت از سال ۱۳۹۳ تاکنون بیش از گذشته بر مهار آسیب های اجتماعی تمرکز کرده؛ لذا در این مدت روند رو به رشد آسیب های اجتماعی کاهش یافته است.

خبر جدید  مهلت ارسال اثر برای رویداد ایده پروری و کارآفرینی

وی افزود: از آنجا که مردم بهتر می توانند مسائل و مشکلاتشان را حل کنند، دولت ها به این نتیجه رسیده اند که باید سهم خود را از مداخله در حوزه های سیاسی و اجتماعی کم کرده تا در این خصوص بیشتر تسهیل گر امور باشند.

وی به فعالیت هزار و ۲۰۰ سازمان مردم نهاد خراسان رضوی در حوزه های مختلف اشاره و بیان کرد: اقدامات این سمن ها می تواند در کاهش انواع آسیب های اجتماعی بسیار موثر باشد.

خبر جدید  ورود یک‌ سوم مواد مخدر افغانستان به کشور

مدیرعامل خانه تشکل های مردم نهاد خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: کارگروه سازمان های مردم نهاد دادگستری خراسان رضوی به منظور پیشگیری و مهار آسیب ها و معضلات اجتماعی راه اندازی شده است.

محمدجعفر کروژدهی این کارگروه را متشکل از کمیته های تخصصی در بخش های اجتماعی، علمی و کارآفرینی، محیط زیست، معلولان و شورای شهرستان ها و خیران ذکر و بیان کرد: کمیته اجتماعی کارگروه سازمان های مردم نهاد دادگستری استان نیز شامل شبکه تخصصی ازدواج، اعتیاد، خشونت، امینت اخلاقی، فضای مجازی و روابط خیابانی است که با توجه با اولویت های استان شبکه سازی شده اند.

خبر جدید  آغاز کار مجمع خیّرین دانشگاه آزاد تربت‌حیدریه با هدف کارآفرینی

همچنین در نخستین نشست کارگروه سازمان های مردم نهاد اداره کل دادگستری خراسان رضوی پورتال و سایت رسمی خانه تشکل های این استان فعال شد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *