اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

اختصاص۱۳٫۵ درصد از بودجه آموزش به دانشگاه‌ها

اختصاص۱۳٫۵ درصد از بودجه آموزش به دانشگاه‌ها

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، حسین عسگریان در مشهد گفت: گفته شده بودجه آموزش ۳ تا ۴ برابر افزایش می‌یابد و ۱۳٫۵ درصد به دانشگاه‌ها داده‌اند، اما مشکلات بودجه‌ای وزرات علوم و دانشگاه‌ها با این درصدها حل نمی‌شود.

وی در اولین فن بازار سبز ملی ایران که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار داشت: در کنار این کنفرانس نمایشگاهی است که دستاوردهای مدیریت سبز را که توسط خود دانشگاه‌ها ایجاد شده است به نمایش می‌گذارد. 

معاون اداری مالی وزارت علوم افزود: مدیریت سبز فراتر از محورهای بیان شده در این همایش است و با کاشت هر درخت به نام تمام دانشجویان و اساتید دانشگاه مساحت بسیار زیادی فضای سبز ایجاد می‌شود، همچنین می‌تواند بر روی دستگاه‌های تصفیه فاضلاب‌ و پساب سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شود.  

خبر جدید  واژگونی اتوبوس در سبزوار با ۴۰ سرنشین/ انتقال ۱۷ مصدوم به بیمارستان

حل مشکلات دانشگاه ها نیازمند تخصیص بودجه بیشتری است

معاون اداری مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در سال ۹۶ ازن نظر میزان بودجه در تنگنا قرار گرفتیم، بیان کرد: گفته شده بودجه آموزشی ۳ تا ۴ برابر افزایش می‌یابد و با توجه به میانگین بودجه کشوری که ۶ درصد بوده، ۱۳٫۵ درصد به دانشگاه‌ها داده‌اند، اما مشکلات بودجه‌ای وزرات علوم و دانشگاه‌ها با این درصدها حل نمی‌شود.

خبر جدید  هوای سالم مشهد در نخستین روز از هفته

عسکریان ابیانه گفت: سهم بودجه ما در مقابل بودجه کشور از ۲ شروع شده، در سال ۹۲ و در سال ۹۶، ۲٫۴۶ درصد و در سال ۹۷، ۲٫۶۳ درصد است که تاکنون این میزان رشد نداشته است.

وی در خصوص اعتبارات وزارت علوم گفت: میانگین رشد دانشگاه و موسسات پژوهشی ۱۳٫۲۸ درصد است اما برای ما حدود ۱۱ درصد است که در بخش پژوهش ۲۰ درصد و پارک‌های علم و فناوری ۳۳ درصد و در کل ۱۳٫۲۸ درصد است، همچنین در خصوص تخصیص‌ اعتبارات در بخش عمرانی ۷۴ درصد که علی‌رغم اینکه در تخصیص اعتبارات جاری در ماه‌های قبل خوب عمل کردند اما با این حال همچنان ۹ درصد عقب هستیم.

خبر جدید  برگزاری دوره توانمندسازی بیش از دو هزار ائمه جماعات مدارس خراسان رضوی

 

 

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *