اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

اختصاص۱۳٫۵ درصد از بودجه آموزش به دانشگاه‌ها

اختصاص۱۳٫۵ درصد از بودجه آموزش به دانشگاه‌ها

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، حسین عسگریان در مشهد گفت: گفته شده بودجه آموزش ۳ تا ۴ برابر افزایش می‌یابد و ۱۳٫۵ درصد به دانشگاه‌ها داده‌اند، اما مشکلات بودجه‌ای وزرات علوم و دانشگاه‌ها با این درصدها حل نمی‌شود.

وی در اولین فن بازار سبز ملی ایران که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار داشت: در کنار این کنفرانس نمایشگاهی است که دستاوردهای مدیریت سبز را که توسط خود دانشگاه‌ها ایجاد شده است به نمایش می‌گذارد. 

معاون اداری مالی وزارت علوم افزود: مدیریت سبز فراتر از محورهای بیان شده در این همایش است و با کاشت هر درخت به نام تمام دانشجویان و اساتید دانشگاه مساحت بسیار زیادی فضای سبز ایجاد می‌شود، همچنین می‌تواند بر روی دستگاه‌های تصفیه فاضلاب‌ و پساب سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شود.  

خبر جدید  274 هتل در استان با پیشرفت بالای 60 درصد در حال احداث است

حل مشکلات دانشگاه ها نیازمند تخصیص بودجه بیشتری است

معاون اداری مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در سال ۹۶ ازن نظر میزان بودجه در تنگنا قرار گرفتیم، بیان کرد: گفته شده بودجه آموزشی ۳ تا ۴ برابر افزایش می‌یابد و با توجه به میانگین بودجه کشوری که ۶ درصد بوده، ۱۳٫۵ درصد به دانشگاه‌ها داده‌اند، اما مشکلات بودجه‌ای وزرات علوم و دانشگاه‌ها با این درصدها حل نمی‌شود.

خبر جدید  کاهش 15 درصدی طلاق در نیشابور

عسکریان ابیانه گفت: سهم بودجه ما در مقابل بودجه کشور از ۲ شروع شده، در سال ۹۲ و در سال ۹۶، ۲٫۴۶ درصد و در سال ۹۷، ۲٫۶۳ درصد است که تاکنون این میزان رشد نداشته است.

وی در خصوص اعتبارات وزارت علوم گفت: میانگین رشد دانشگاه و موسسات پژوهشی ۱۳٫۲۸ درصد است اما برای ما حدود ۱۱ درصد است که در بخش پژوهش ۲۰ درصد و پارک‌های علم و فناوری ۳۳ درصد و در کل ۱۳٫۲۸ درصد است، همچنین در خصوص تخصیص‌ اعتبارات در بخش عمرانی ۷۴ درصد که علی‌رغم اینکه در تخصیص اعتبارات جاری در ماه‌های قبل خوب عمل کردند اما با این حال همچنان ۹ درصد عقب هستیم.

خبر جدید  برگزاری مجمع خیران سلامت سیستان و بلوچستان در مشهد

 

 

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *