اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

اداره‌ دانشگاه با مشارکت‌های مردمی در دستور کار است

اداره‌ دانشگاه با مشارکت‌های مردمی در دستور کار است

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه به هیچ وجه نمی‌تواند تنها توسط دولت اداره شود و هرچه مردمی‌تر باشد، مستقل‌تر است و سریع‌تر به اهداف خود می‌رسد، لذا یکی از برنامه‌های ما این است که دانشگاه را با کمک مردم اداره کنیم که تاسیس مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه نیز در این راستا است.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد کافی امروز در نخستین مجمع دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار کرد:  ۴۰ سال پیش دانشگاه فردوسی شاهد شور و شوق زیادی به‌خاطر انقلاب داشت، دانشجویان این دانشگاه نقش بسیار پررنگی در پیروزی انقلاب ایفا کردند.

وی ادامه داد: ۶۸ سال از عمر پر افتخار دانشگاه فردوسی می‌گذرد و دانش آموختگان فرهیخته‌ای تحویل جامعه داده است، امروز سه نفر از اعضای کابینه دوازدهم حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و دکتر سید حسن قاضی هاشمی، وزیر بهداشت، از دانش آموختگان این دانشگاه هستند.

خبر جدید  نشان نقره کودک معلول فریمانی ،در بیست و پنجمین المپیک ویژه معلولان ایران

رییس دانشگاه فردوسی مشهد اضافه کرد: امروز چهره دانشگاه عوض شده و تغییرات زیادی در زمینه های مختلف دانشگاه به وجود آمده است، ولی چیزی که ثابت مانده نقش دانشجویان این دانشگاه است؛ افتخاراتی که دانشجویان برای این دانشگاه آفریدند، بسیار بیشتر از خود دانشگاه است. 

کافی ادامه داد: بیشترین رتبه برتر علمی و تعداد انجمن علمی در دانشگاه فردوسی است و همچنین از نظر فعالیت‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و نشریات ممتاز است و در حفظ مقام اسلامی رتبه بالایی دارد.

وی بیان کرد: دانشگاه فردوسی مشهد به دنبال تحقق آن بوده، رسیدن به قله ۵۱۲ تا سال ۱۴۰۰ است؛ قرار گرفتن دانشگاه فردوسی مشهد در میان دو دانشگاه جامع برتر کشور و همچنین واقع شدن این دانشگاه در بین ۱۰ دانشگاه برتر جهان اسلام و ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان از اهداف اصلی است.

خبر جدید  حضور ۵۷۰ نیروی پلیس برای نظم بخشی به مراسمات روز عاشورا در گیلان

رییس دانشگاه فردوسی مشهد با اعلام اینکه این دانشگاه رتبه برتر دیپلماسی علمی را در کشور دارا است، عنوان کرد: حدود ۱۴۰۰ دانشجوی بین المللی از ۲۰ کشور دنیا در دانشگاه  فردوسی مشغول به تحصیل هستند.

کافی با علام اینکه ۱۲۰  شرکت دانش بنیان و فناور در دانشگاه مستقرهستند، خاطرنشان کرد: امروز دانشگاه فردوسی علاوه بر آموزش و پژوهش، ماموریت‌های دیگری از جمله فناوری، کارآفرینی و بین المللی سازی نیز برعهده دارد. 

وی یادآور شد: دانشگاه فردوسی مشهد افتخار خود را منابع انسانی می‌داند، بنابراین مرکز مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه تشکیل شده و بنا داریم به جای توجه به خشت و گل به معیارهای انسانی توجه کنیم که قطعا مثمرتر خواهد بود.

خبر جدید  اختتامیه دومین دوره طرح ملی «دانشجو معلم قرآن» در مشهد برگزار شد

رییس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به نخستین گردهمایی دانش آموختگان این دانشگاه، خاطرنشان کرد: شاید باید امروز برگزاری گردهمایی اولین و آخرین فارغ‌التحصیلان دانشگاه فردوسی را یکی از بهترین روزهای حیات دانشگاه دانست.

به گزارش ایسنا، نخستین گردهمایی فارغ التحصیلان دانشگاه فردوسی مشهد امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات، دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام مزیر علوم و داریوش ارجمند، هنرمند صداوسیما و تلویزیون در دانشکده علوم این دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *