اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ارتحال آیت الله شاهرودی ضایعه بزرگ برای نظام است

ارتحال آیت الله شاهرودی ضایعه بزرگ برای نظام است

علی رستمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آیت االه شاهرودی از ذخایر ارزشمند نظام و یار صدیق و دیرین رهبر معظم انقلاب اسلامی بود و در طول عمر با برکت خود همواره منشا خدمات ارزنده برای نظام بود.
وی اظهار داشت: آیت الله شاهرودی، انسانی شایسته و مجاهدی خستگی ناپذیر برای نظام اسلامی بود که در طول حیات با عزت و سراسر معنویت خود علاوه بر مبارزه بی امان با ظلم و جور به ویژه در دوران استبداد ستم شاهی، منشا خیر و برکت در دوره های مختلف مسئولیتش در نظا مقدس جمهوری اسلامی بود.
وی گفت: شخصیت علمی و عمق دانش و تسلط این عالم در علوم اسلامی زبانزد خاص و عام بود و در حوزه مسئولیت‌ های قانونی نیز به ویژه در دستگاه قضایی کشور، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر امور محوله موجب تحولات مثبت شد.
رستمی از برپایی آیین یادبود سومین روز درگذشت آیت الله شاهرودی روز جمعه ساعت ۱۰ صبح در محل مسجد جامع تربت حیدریه خبر داد و از اقشار مختلف مردم ، مسئولان و کارکنان دستگاه های اجرایی خواست در این مراسم شرکت کنند.
آیت الله هاشمی شاهرودی در سال‌ ۱۳۲۷ هجری شمسی در شهر نجف‌ اشرف در خانواده مذهبی چشم‌ به‌ جهان‌ گشود و از سال ۱۳۷۳ در دوره های سوم، چهارم، پنجم، ششم و هفتم عضو شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بود.
وی در سال های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۸ ریاست قوه قضائیه را بر عهده داشت و در دوره های سوم، چهارم و پنجم عضو مجلس خبرگان رهبری بود.
وی از مرداد ماه سال ۱۳۹۰ ریاست هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه و از ۲۳ مرداد سال ۱۳۹۶ ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران را پس از فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی بر عهده داشت.
آیت الله هاشمی شاهرودی پس از تحمل یک دوره بیماری در سن ۷۰ سالگی دیده از جهان فروبست و به دیدار حق شتافت.
۷۰۷۹/ ۶۰۵۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  سه سارق در مه ولات دستگیر شدند
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *