اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

ارتفاعات جنوب مشهد باید برای نسل آینده حفظ شود

ارتفاعات جنوب مشهد باید برای نسل آینده حفظ شود

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی صادقی ظهر یکشنبه در نشست خبری ویژه دهه فجر که در دادگستری کل خراسان رضوی برگزار شد اظهار کرد: سیاست کیفری قوه قضائیه و مدیریت استان طی  یکسال گذشته در برخورد با جرایم خاص که مخل امنیت و آرامش‌اند، در همه دادسراها با یک رویه واحد انجام شده است و امروز براساس آمار مراجع رسمی در جرایم خاص شاهد کاهش هستیم.

وی در ارتباط با اغتشاشات اخیر افزود: تعدادی از این افراد در مرکز استان و دو یا سه شهرستان شناسایی و دستگیر شده اند و پس از شروع تحقیقات، عمده آنها با اظهار ندامت مورد مساعدت قرار گرفتند و تحقیقات  برای تعداد اندکی که به خاطر احراز وابستگی شان به معاندین ادامه دارد و مدیرانی که تخلف کرده اند بدون‌ مماشات و تعارف مجازات می شوند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی در خصوص موسسات اعتباری گفت: تعداد عمده این ها در قالب زیر مجموعه کاسپین در تهران مورد بررسی هستند و ۸ تعاونی در دادسرای تهران رسیدگی می شود و موسساتی مانند افضل توس و وحدت در دادسرای ما قابل بررسی است.

وی ادامه داد: از مجموعه های که مکلف به رسیدگی وضعیت این موسسات هستند، اخیرا اوضاع را جویا شدیم و خبر از روبراهی اقدامات داده اند و آن تعداد که در تهران بررسی می شود هنوز مشکلاتی دارند و امیدواریم پیگیری های استاندار خراسان رضوی در این خصوص به نتیجه برسد و حل و فصل شود.

صادقی در رابطه با دو شرکت پردیس بان و پدیده شاندیز و مشکلاتشان ابراز کرد: این دو شرکت نیز، دایره بررسی‌اش خارج از استان ما است و آن میزانی که مربوط به ما بوده است شناسایی افراد صورت گرفته و تا الان اگر پرونده را به دادگاه ارسال نکرده ایم به دلیل مهلت خواستن این دو شرکت مبنی بر پرداخت وجوه شان به سهام داران است و امیدواریم در هفته های آینده بخشی از وجوه را به مردم پرداخت شود.

وی افزود: شرکت پدیده مشکل اجرایی و مالی دارد و حدود ۵۰۰ میلیارد تومان  در نظر گرفته اند که حدود ۹۰ میلیارد کارسازی شده است و حدود ۶۰ میلیارد پرداخت شده و مابقی قابل پرداخت خواهد بود و تعدادی از متهمان این دو پرونده در بازداشت هستند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی تصریح کرد: در یکسال گذشته ورودی پرونده های دادسراهای استان ۱۰ درصد افزایش داشته که میانگین کشوری ۱۵ درصد است.

وی در خصوص کمربند جنوبی مشهد گفت: این مهم به نیاز مردم و اسنادد بالا دستی برمی گردد. ییلاقات مشهد شامل طرقبه و شاندیز، اکنون نه خود ییلاقات و نه مسیر آن گنجایش این تعداد حجم تردد را ندارد.‌ ییلاقات و ارتفاعات جنوبی تنها میراثی است که می توانیم برای نسل های بعدی احیا کنیم و اگر با کاربری گردشگری صورت گیرد و آنجا را جولان گاه ماشین و بزرگراه کنیم، مردم مکانی برای تفریح نخواهند داشت.

گفتنی است در این جلسه متاسفانه به نماینده خبرگزاری مهر در خصوص پرسش از رئیس کل دادگستری خراسان رضوی و دادستان عمومی انقلاب استان فرصت داده نشد که مورد اعتراض نماینده این رسانه قرار گرفت.

خبر جدید  برگزاري نمايشگاه تخصصي کشاورزي و صنايع وابسته، پایان مردادماه در سبزوار

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *