اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ارزش بازار سوغات مشهد ۳۶۰۰ میلیارد تومان در سال است

ارزش بازار سوغات مشهد ۳۶۰۰ میلیارد تومان در سال است

به گزارش خبرنگار مهر،شکوه میرشاهی روز یکشنبه در دومین رویداد شتاب دهی به شبکه سازی صنایع دستی و سوغات با رویکرد سنگ های قیمتی و فلزات گرانبها که درنمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد اظهار کرد: وجود بارگاه منور رضوی در مشهد و سفر سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر داخلی و خارجی به این شهر بازار خوبی را برای سوغات ایجاد کرده است.

خبر جدید  آمادگی تمام بخش‌های حرم مطهر رضوی برای میزبانی از زائران نوروزی

وی افزود: طبق برآوردهای انجام شده سالانه در حدود ۳۶۰۰ میلیارد تومان ارزش بازار سوغات درمشهد است که می تواند برای سرمایه گذران مناسب باشد.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی بیان کرد: یکی از ظرفیت های مهم خراسان رضوی در کنار حوزه گردشگری، صنایع مربوطه به سنگ های زینتی است که قدمتی حدود ۸ هزار سال دارد که به این حوزه توجه زیادی نمی شود.

خبر جدید  ۴۰۰ میلیون تومان فطریه و کفاره در مشهد جمع‌آوری شد

میرشاهی خاطرنشان کرد: ۲۲ نوع سنگی قیمتی و زینتی در معادن خراسان رضوی قابل برداشت است و همین امر باعث شده تا۱۶ هزار هنرمند در این عرصه مشغول فعالیت باشند و بازار۱۲۰ میلیارد تومانی در سال نیز به این حوزه اختصاص یابد که قابل توسعه است.

وی تاکید کرد: معرفی مشهد به عنوان شهر جهانی گوهرسنگ ها فرصت بسیار مناسبی است تا با ایجاد زیرساخت های لازم در این حوزه و توجه علمی به بحث سنگ های قیمتی و تزئینی و آموزش فعالان این حوزه بتوانیم بازار خوبی را از آن استان کنیم.

کد خبر ۴۵۴۵۰۷۲


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  حرم مطهر رضوی در شب میلاد جوادالائمه(ع) گلباران می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *