اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ارزش واحدهای تولیدی و تضامین بانکهای خراسان رضوی ۶۰ هزار میلیارد ریال است

ارزش واحدهای تولیدی و تضامین بانکهای خراسان رضوی ۶۰ هزار میلیارد ریال است

علی اکبر لبافی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میان ارزش ریالی بنگاهها و واحدهای تولیدی در اختیار بانکهای خراسان رضوی حدود ۴۷ هزار میلیارد ریال می باشد.
وی اظهار داشت: این بنگاهها و واحدهای تولیدی به عنوان تضمین بازپرداخت تسهیلات بانکها بوده اند که با عدم پرداخت اقساط تسهیلات در اختیار بانکها قرار گرفته اند.
وی گفت: طبق اظهار بانکهایی که تاکنون پاسخ دبیرخانه کمیسیون هماهنگی بانکها را در این زمینه داده اند هم اکنون ۳۸۱ فقره از بنگاههای اقتصادی و سایر تضمین هایی که در ارتباط با این بنگاههاست به مالکیت بانکهای استان درآمده است.
لبافی افزود: همه این سرمایه غیر فعال نیست و برخی از این بنگاههای اقتصادی فعالند و با ظرفیت اندک کار می کنند و این شرایط به این معنی است که سیستم بانکی خراسان رضوی مشغول بنگاه داری است.
وی اظهار داشت: بروز این وضعیت در حالی است که بانکها طبق برنامه پنجم و ششم توسعه تکلیف داشتند واحد های تولیدی در اختیار خود را واگذار کنند و در قانون رفع موانع تولید هم تصریح شده است که سالانه باید ۳۳ درصد از اموال این چنینی واگذار شود اما بانکها در این واگذاریها موفق نبوده اند.
وی گفت: هم اکنون رویکرد مدیریت استان خراسان رضوی بازگشت این واحدهای تولیدی به چرخه تولید و فعال سازی آنها با اولویت و تقدم صاحبان اصلی و اولیه آنها با اخذ تعهدات لازم است.
۱۹۲۲/ ۶۰۵۳


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  هزار و 500 واحد بومگردی در کشور راه اندازی شد


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *