اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

استاندار خراسان رضوی: در صنعت گردشگری کم کاری کرده ایم

استاندار خراسان رضوی: در صنعت گردشگری کم کاری کرده ایم

علیرضا رزم حسینی چهارشنبه شب در نشست هم اندیشی توسعه گردشگری خراسان رضوی افزود: حوزه گردشگری سومین صنعت پولساز دنیاست و هر گردشگر هشت تا ۱۱ نفر اشتغالزایی در پی دارد.
وی اظهار داشت: ایران با سالانه چهار تا پنج میلیون گردشگر خارجی از این نظر فاصله بسیار با برخی کشورهای منطقه و خاورمیانه دارد.
وی با بیان اینکه خراسان رضوی از ظرفیت های بسیار در زمینه گردشگری برخوردار است گفت: گردشگری سلامت مزیت این استان است که اکنون در این حوزه چالشها و عدم سازماندهی وجود دارد که به دنبال آن هستیم آسیب های گردشگری سلامت در استان به کمترین حد خود برسد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بوروکراسی اداری و تمرکزگرایی دو مشکل بزرگ در صنعت گردشگری است افزود: برای کاهش این آسیب ها از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد بطوریکه از این پس تمام مشکلات متاثر از دیوان سالاری در حوزه گردشگری با مسئولیت معاون زیارت استانداری خراسان رضوی بررسی و به صورت جدی پیگیری خواهد شد.

خبر جدید  خبر خوب برای مستاجران آستان قدس

* فرودگاه مشهد مزاحمت هایی برای شهروندان دارد
رزم حسینی کفت: برای احداث فرودگاه بین المللی در شان زائران و مجاوران کلانشهر مذهبی مشهد نیز تلاش می شود زیرا فرودگاه فعلی مزاحمت هایی برای شهروندان دارد.
وی افزود: شهر مشهد طی سالهای گذشته گسترش بسیار پیدا کرده و فرودگاه فعلی با پروازهای شبانه و ایجاد آلودگی های صوتی، مشکلات مختلف برای مجاوران در پی دارد.
وی اظهار داشت: تلاش می شود با بررسی الگوهای مطرح شده، فرودگاه بین المللی مشهد در محل جدید با شرایط بهتر و در شان ۳۰ میلیون زائر و مسافر که سالانه به این شهر مقدس سفر می کنند، احداث شود.

خبر جدید  برگزیدگان ششمین دوسالانه ملی تذهیب های قرآنی معرفی شدند

* گردشگری سلامت در ایران بی پناه است
رئیس اتاق بازرگانی، ‌صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز در این نشست گفت: گردشگری سلامت در ایران بی پناه است و بسیاری از این گردشگران در خیابانها سرگردان و گرفتار دلالان بی مسئولیت هستند.
غلامحسین شافعی افزود: گردشگری سلامت با توجه به قابلیت هایی که ایران دارد، می تواند نقطه تمرکز صنعت گردشگری در کشور و خراسان رضوی قرار گیرد.
وی اظهار داشت: ایران در زمینه سلامت سرآمد است و از سوی دیگر اکثر گردشگرانی که از آسیا و فراتر از آن به ایران سفر می کنند، مسلمان و بسیاری از آنها شیعه و دارای اعتقادات مذهبی قوی هستند.
وی گفت: از این رو مشهد و خراسان رضوی می تواند به عنوان قطب گردشگری سلامت در کشور مطرح باشد.
شافعی با بیان اینکه اتاق بازرگانی به عنوان بازوی بخش خصوصی آمادگی همکاری در حوزه گردشگری سلامت را دارد، افزود: تاسیس شرکت های مدیریت گردشگری یکی از اقدامات ضروری در راستای ساماندهی گردشگری سلامت است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر هیچکدام از فعالیت های برون مرزی مانند حوزه گردشگری از توسعه همه جانبه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برخوردار نیستند.
وی گفت: در شرایط کنونی واقعیت های ایران از سایر کشورها به ویژه کشورهای توسعه یافته غایب مانده است و هر کس به ایران سفر می کند، تصورش از ایران چیز دیگری است که باید چاره اندیشی شود.
در این مراسم هر یک از سرمایه گذاران حوزه صنعت گردشگری خراسان رضوی چالش ها و مشکلات خود را در بخش های مختلف مطرح کردند.
۳۰۲۷ / ۶۰۵۳

خبر جدید  برای حضور قدرتمند در المپیک یک سال زمان دارم


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *