اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

استخدام ۱۸ هزار نیرو تا پایان سال/ ترمیم دندان یک میلیون و ۲۰۰ هزار کلاس‌ششمی

استخدام ۱۸ هزار نیرو تا پایان سال/ ترمیم دندان یک میلیون و ۲۰۰ هزار کلاس‌ششمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه پس از مدت‌ها توانستیم  مجوز جذب ۹ هزار نفر نیروی پرستار را بگیریم. در حال حاضر در حال فراخوان‌دادن هستیم. همچنین ۹ هزار نفر را نیز در نیمه دوم سال جذب خواهیم کرد. یعنی ۱۸ هزار نیروی پرستار، ماما،نیروی بهداشتی و … را تا پایان سال استخدام خواهیم کرد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سعید نمکی امروز در ‌حاشیه صدو‌نهمین اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی که در بیمارستان امام رضای مشهد برگزار شد و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: علی رغم تمام مسائل مالی که برای کشور به خصوص دولت به دلیل نقصان درآمدهایش ایجاد شده  قرار ما بر این است که طرح تحول نظام سلامت را در کاهش هزینه‌های کمرشکن از جیب بیماران دنبال کنیم و هیچ بیمارستانی در کشور نخواهد بود که بیماری را به دلیل تنگدستی نپذیرد.
وی ادامه داد: اگر موردی در این زمینه دیده شد حتما به ما منعکس شود و اگر گیرندگان خدمت هم در این زمینه مشکل داشتند با سامانه ۱۹۰ به ما خبر دهند تا موضوع را پیگیری کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد کمبود نیروها بیان کرد: خوشبختانه پس از مدت‌ها توانستیم  مجوز جذب ۹ هزار نفر نیروی پرستار را بگیریم. در حال حاضر در حال فراخوان‌دادن هستیم. همچنین ۹ هزار نفر را نیز در نیمه دوم سال جذب خواهیم کرد. یعنی ۱۸ هزار نیروی پرستار، ماما،نیروی بهداشتی و … را تا پایان سال استخدام خواهیم کرد.
مشکلات کمبود نیرو در مناطق محروم تا دو سال آینده به حداقل می‌رسد
در مورد کمبود پزشک و نیروها در مناطق محروم گفت: با توجه به اینکه ۳۰ درصد از ظرفیت تربیت نیروی انسانی را به سمت نیروهای بومی سوق دادیم، انشاالله تا یکی دو سال آینده مشکلات ما در این زمینه به حداقل خواهد رسید و این پروژه، یک پروژه ماندگار خواهد شد.
اصلاح شاخص‌های بهداشت دهان و دندان را به شدت دنبال می‌کنیم
نمکی با بیان اینکه «شاخص‌های بهداشت دهان و دندان در کشور ما متاسفانه شاخص خوبی نیست»، تصریح کرد: امسال طرح مدارس عاری از پوسیدگی را شروع خواهیم کرده. این طرح از اواخر سال گذشته در اردبیل شروع شده و خوشبختانه نتایج خوبی هم داشته است. دندان تمام کلاس ششمی‌ها که یک میلیون و دویست هزار نفر هستند را ترمیم خواهیم کرد. ۳۶۰۰ یونیت دندانپزشکی و ۳۲۰۰ پرسنل دندانپزشک داریم. همچنین حداقل ۵۰ درصد بهداشت‌کاران دهان و دندان که اخیراً فارغ التحصیل شده‌اند و به نوعی بیکار هستند را استخدام می‌کنیم و کار ترمیم اصلاح شاخص‌های دندانپزشکی را در بهداشت دهان و دندان به شدت دنبال خواهیم کرد.
وی در مورد برنامه‌های وزارت بهداشت برای اینکه هزینه درمانی زائران از سرانه بهداشتی مجاوران تامین نشود، خاطرنشان کرد: شب گذشته در خدمت جناب آقای مروی، تولیت آستان قدس بودیم. ایشان از روحانیان گشاده‌نظر و فهیمی هستند که همواره کمک کردند. با ایشان مجموعه‌ای را طراحی کردیم و قرار شد این راه را ادامه دهیم که چه کنیم که با مجموعه ما و منابعی که آستان قدس دارد بتوانیم مسائل بهداشتی و درمانی زائرین را چه داخلی و خارجی مدیریت کنیم تا فشاری به سرانه نظام سلامت برای افراد مقیم استان نیاید.
طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع تا سال آینده در تمام کشور اجرا می‌شود
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  در مورد طرح ارجاع نظام پزشکی بیان کرد: ما امسال این طرح را شروع کرده‌ایم. اولین رکن لازم برای این کار ریلی به نام پرونده الکترونیک سلامت بود. بدونی این ریل، پزشکی خانواده و سیستم ارجاع عملیاتی نمی‌شد. طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع احتمالاً برای سه تا پنج استان اجرا خواهد شد و هر سه ماه تعداد استان‌ها افزایش خواهد یافت. حداکثر تا اواسط سال آینده کل کشور را زیر پوشش قرار خواهیم داد.
نمکی در مورد بانک اطلاعات سلامت عنوان کرد: بانک اطلاعات سلامت به پرونده الکترونیک سلامت وابسته بود. خوشبختانه به این دلیل که پرونده الکترونیک سلامت شکل گرفت انشاءالله این بانک تا پایان امسال راه اندازی خواهد شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد مهمترین برنامه صدو‌نهمین اجلاس روسای دانشگاه‌ها اظهار کرد:اولین باری بود که در وزارت بهداشت پیشنهاد دادیم که در جلسه روسای دانشگاه‌ها به جای این که معاونان صحبت کنند، از کلیه روسای دانشگاه‌ها و کارشناسان آنها برای اظهار نظر و مدیریت مشارکتی کمک بگیریم . در این اجلاس در مورد موضوعاتی همچون بهداشت، درمان، دارو، آموزش، پژوهش و … بحث داشتیم و این موارد در کارگروه‌ها بررسی شد.
انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  احسان شریعتی: «محمدتقی شریعتی» با دیالوگ به فهم دیگری می‌پرداخت
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *