اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

استفاده از ظرفیت نخبگان برای حل مشکلات

استفاده از ظرفیت نخبگان برای حل مشکلات

به گزارش خبرنگارمهر، علیرضا رشیدیان سه شنبه شب در مراسم تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر خراسان رضوی اظهار کرد: ایام‌الله دهه مبارک فجر فرصتی ویژه برای یادآوری ایمان به خدا و کلام گوهر بار«ما می‌توانیم» حضرت امام خمینی(ره) است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران برکات زیادی در مسیر حرکتی ما داشت که یکی از آنها پرورش استعدادهای برتر است. نخبگان خراسان رضوی توفیق همجواری با عالم آل محمد(ص) را دارند و باید نگاهی امام رضایی در این نخبگان باشد .

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه زندگی شهری ما مسائل و مشکلاتی را ایجاد می‌کند بیان کرد: این مشکلات با افکار و ایده‌های سازنده نخبگان قابل حل است و باید در همه عرصه‌ها و حوزه‌ها نخبه‌پروری کنیم و معتقدیم تعداد نخبگان در استان زیاد هستند.

خبر جدید  واسطه‌گر همیشه شیطان نیست!

وی تاکید کرد: شوراهای نخبگانی استان در تخصص‌های مختلف فعال است و از تجربیات این نخبگان در عرصه‌های مختلف در مسیر پیشرفت بهره‌مند می‌شویم.

استاندار خراسان رضوی به عدم معرفی درست‌ نخبگان استان اشاره کرد و گفت: یک درصد ارجاعات علمی جهان به دانشمندان خراسانی انجام می شود، اما این افراد آنطور که باید معرفی نشدند و باید بنیاد نخبگان استان در این مسیر تلاشی ویژه داشته باشد.

خبر جدید  حرم مطهر رضوی توسط زائران گلباران شد

فعالیت ۱۶۰ شرکت دانش بنیان در خراسان رضوی

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی نیز در ادامه این مراسم گفت: ۱۶۰ شرکت دانش‌بنیان استان با همکاری ۵ هزار نخبه ۳۵۰ محصول خاص را تولید کردند.

سیدجواد حسینی از اجرایی شدن نظام نامه تعامل نخبگان با دولت خبر داد و گفت: این نظام نامه در قالب ۵ رویکرد آغاز شده که اکنون به ۲۶ رویکرد رسیده است و در شورای نخبگانی استان از مشارکت و تخصص نخبگان در حوزه‌های مختلف استفاده می‌شود.

خبر جدید  حرم امام رضا (ع) برای گردشگران خارجی جذابیت بسیاری دارد

وی با اشاره به اینکه نظام تصمیم‌گیری مبتنی بر شبکه دانش را در حوزه‌های مختلف فعال کرده‌ایم، تصریح کرد: ۱۶۰ شرکت دانش‌بنیان استان با همکاری ۵ هزار نخبه ۳۵۰ محصول خاص را تولید کردند و نمونه‌هایی از تمامی آن‌ها به خارج از کشور صادر شده که از این مسیر درآمدزایی بالایی هم ایجاد شده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *