اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

استفاده از ظرفیت های مردمی برای حفاظت از مراتع خراسان رضوی

استفاده از ظرفیت های مردمی برای حفاظت از مراتع خراسان رضوی

به گزارش خبرنگارمهر، علی اصغر طالبان فرد صبح دوشنبه در گفتگو با مهر اظهار کرد: از مجموع ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار مساحت خراسان رضوی هشت میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی و حوزه فعالیتی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان است کهاز این میزان یک میلیون و ۳۵۰ هزار هکتار با فعالیت ۷۲ هزار خانواده بهره بردار به صورت مشارکتی مورد حفاظت و صیانت قرار دارد.

وی افزود: ۶.۶ میلیون هکتار از زمین های ملی استان رازمین های مرتعی تشکیل می دهند کهشامل سه رده خوب، متوسط و ضعیف است و اقدامات و عملیات ارتقای کیفیت مراتع از سال ۱۳۸۲ با اجرای طرح های افزایش پوشش گیاهی در خراسان رضوی آغاز شده است.

خبر جدید  مردم باید با محتوای بیانیه گام دوم آشنا شوند

معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی ادامه داد:ارتقای کیفیت مراتع متوسط در خراسان رضوی روند خوبی را طی کرده به صورتی که مساحت مراتع متوسط استان از ۲،۱ میلیون هکتار به دو میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار افزایش یافته است.

وی گفت: سطح مراتع خوب که به وسعت ۳۱۴ هزار هکتار است در این مدت تغییر چندانی نداشته اما با مدیریت خوب و نحوه استفاده صحیح از آنها و همکاری موثر مرتعداران این میزان ثابت مانده است.

خبر جدید  هلاکت قاچاقچی مواد مخدر در خواف

طالبان فرد بیان کرد:سطح مراتع ضعیف در خراسان رضوی که پیشتر ۴.۲ میلیون هکتار بود با اقدامات صورت گرفته هم اینک به ۳.۹ میلیون هکتار کاهش پیدا کرده که وضعیت بسیار مطلوب و روند خوبی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد:این تغییرات در شرایطی انجام می شود که باتغییر اقلیم و مشکلات ناشی از آن مواجه هستیم و خشکسالی ها نیز مشکلات در این حوزه را دو چندان کرده استاما روند ارتقای کیفیت مراتع در خراسان رضوی به شکل بسیار خوبی در حال انجام است.

کد خبر ۴۵۰۰۱۱۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  کتابخانه های عمومی مسیری برای ارتقاء فرهنگ مردم است
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *