اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

استفاده از همه ظرفیت ها برای ارتقای سطح ایمنی ضروری است

استفاده از همه ظرفیت ها برای ارتقای سطح ایمنی ضروری است

بتول گندمی دوشنبه شب در مراسم پایانی دومین جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن در مشهد افزود: هنر از جمله کارتون از مهمترین ابزارهای تاثیرگذار در ارتقای ایمنی است.
وی اظهار داشت: مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد تاکنون با برگزاری دوره های آموزشی، جشنواره های فیلم و کاریکاتور تلاش های بسیار در راستای افزایش سطح آموزش های مورد نیاز در زمینه مقابله با بحران انجام داده است.
وی گفت: شهرداری، تمام دستگاه های اجرایی و شهروندان باید همواره از آمادگی لازم برای مواجهه و مقابله با بحران برخوردار باشند.
رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: هنر از جمله کارتون می تواند فرهنگساز باشد و در مقوله آموزش مقابله با بحران و توجه به نکات ایمنی تاثیر بسیار داشته باشد.
مسعود ریاضی افزود: شورای شهر تاکید ویژه ای بر ارتقای ایمنی دارد و در شهرسازی باید نکات ایمنی مورد توجه جدی قرار گیرد و ناهنجاری ها در ساخت و سازها کاهش پیدا کرده و رفع شود.
عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: عقل و منطق حکم می کند که به موضوع ایمنی و مقابله با بحران در جامعه به خصوص در کلانشهری مانند مشهد توجه ویژه داشته باشیم.
علیرضا شهریاری افزود: زبان هنر به ویژه کارتون می تواند با نشان دادن آثار مخرب بی توجهی به ساخت و ساز های نا ایمن ، در ترویج رعایت ایمنی در ساخت و سازها و انتخاب محل مناسب برای احداث بنا کمک کند.
در این مراسم دو قطعه تمنا و نسیم توسط سامان احتشامی موسیقی دان ایرانی اجرا شد.
در دومین جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن، یکهزار و ۷۰۰ اثر کارتون از ۷۵ کشور دریافت شد.
جشنواره بین المللی کارتون و کاریکاتور جامعه ایمن که عصر شنبه ۲۲ دی ماه در مشهد گشایش یافته بود پس از اکران ۱۱۰ اثر منتخب دوشنبه شب با قدردانی از آثار برگزیده به کار خود پایان داد.
جامعه جهانی ایمن زیرمجموعه سازمان بهداشت جهانی است که با هدف جلوگیری از حوادث خُرد شهری نظیر کاهش تصادفها، آلودگی هوا و موارد مشابه فعالیت می کند.
ایمنی مدرسه، ترافیک، محیط کار، سالمندان، مساجد، ایمنی کودکان، بیمارستانها، اماکن عمومی و منازل از جمله برنامه های جامعه ایمن است.
۷۵۰۵/ ۶۰۵۳

خبر جدید  سربداران سبزوار قهرمان لیگ دسته 1 فوتسال خراسان رضوی شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *