اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

استقبال حداکثری مردم از شانزدهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد

استقبال حداکثری مردم از شانزدهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد شاهد حضور و استقبال حداکثری مردم بودیم.

به گزارش ایلنا از مشهد، جعفر مروارید با بیان این مطلب گفت: ابتدا این احتمال توسط برخی داده میشد که چون سینماها از ٢ سینما در سال گذشته به ٥ سینما در امسال افزایش پیدا کرده ممکن است در برخی سینماهای تازه تاسیس شاهد حضور حداکثری نباشیم اما در عمل استقبال از حد انتظار بالاتر بود و در این سینماهای تازه نیز شاهد حضور پرشور مردم حتی در ساعات پایانی بودیم.

وی گفت: جریان سینما در مشهد تبدیل به یک جریان زنده شهری و انکارناپذیر شده است.

مروارید افزایش فیلمها به ٣٤ فیلم و افزایش سینماها به ٥ سینما و نیز برگزاری بخش سیمرغ و پروانهها در سالن سینمای اصغرزاده، ویژه سنین کودک و نوجوان برای اولین بار را از ویژگیهای این دوره از جشنواره دانست و بیان داشت: رویکرد عدالت توزیعی و استفاده از تمامی سلایق و ظرفیتهای سینمایی مشهد از دیگر ویژگیهای این جشنواره بود.

خبر جدید  نقش موثر مردم در کاهش قیمت‌های کاذب در بازار

وی افزود: مردم وقتی این گستردگی و توزیع عادلانه براساس دسترسیهای متوازن فرهنگی را دیدند با حضور حداکثری پاسخ مناسبی دادند و این باعث افتخار ماست و آینده و چشم انداز خوبی را برای سینمای مشهد و خراسان نوید میدهد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه شانزدهمین جشنواره فیلم فجر در امسال، تبدیل به یک جریان هنری، فرهنگی و مردمی شده، گفت: برگزاری جلسات نقد و نظر، گفتوگوهای مردمی بعد از هر فیلم، جلسات تخصصی نخبگانی با عناوین سینما و شهر، سینما و رسانه، سینما و هویت، سینما و زیارت ، سینما و اخلاق، سینما و جامعه، زمان در سینمای معاصر، نگاههای نخبگانی پیرامون مفاهیم مطرح شده این جشنواره را تبدیل به یک جریان هنری، فرهنگی و مردمی کرد و نیز این گفتوگوهای بین رشتهای که مطرح شد، به سیاستگذاریهای کلان کمک میکند.

خبر جدید  سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی لغو شد

وی افزود: گفتوگوهایی که پیرامون جشنواره رخ داد، برای ما خیلی مهم بود؛ گفتگوهای بینا فرهنگی، در زمینه رخدادهای جامعه کنونی باعث می شود رویدادهای جامعه را واقع بینانه ببینیم، آسیب شناسی کنیم و با یک امید به آینده در زمینه مشکلات گفتگو کنیم.

مروارید حضور گسترده رسانهها را از دیگر ویژگیهای جشنواره شانزدهم دانست و بیان داشت: رسانهها به صورت گسترده در ٥ سینما و نیز سینمای اصغرزاده حضور داشتند کنار مردم فیلمها را میدیدند و گزارشهای خوبی از نظرات مردمی و فیلم های اکران شده منتشر کردند رسانه ها کمک کردند که این رویداد به یک رویداد عمومی تبدیل شود.

خبر جدید  شرکت در راهپیمایی 22 بهمن، بالاترین عبادت است

وی گفت: به نظر من جشنواره امسال یک آکادمی عمومی بود؛ به این معنا که که مردم فرهنگ دوست و هنر دوست در این آکادمی حضور داشتند. علاوه بر اینکه، جشنواره یک کلان رویداد مردمی، نیز بود یعنی تشریفاتی نبود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی حضور مردم، رسانهها، هنرمندان و مسوولان در کنار یکدیگر را از دیگر ویژگیهای جشنواره عنوان کرد و گفت: این جشنواره فرصت و بستر مناسب برای انتقال نگاهها و مفاهیم بود، این اتفاق باعث میشود که مسوولان با خانوادههایشان که کنار مردم به تماشای فیلمها نشستند، نگاهشان به مفاهیمی اجتماعی، فرهنگی و سیاسی متفاوت شود و می توانند در سیاستگذاریهای کلان این نگاهها را مدنظر قرار دهند.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *