اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اشتراکات ایران و افغانستان ، فرصت مناسب برای توسعه اقتصادی

اشتراکات ایران و افغانستان ، فرصت مناسب برای توسعه اقتصادی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی،رییس اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان – ناحیه غرب در حاشیه بازدید از مرز اشتراکات ایران و افغانستان ، فرصت مناسب برای توسعه اقتصادیدوغارون درگفتوگو با خبرنگار ما در تایباد گفت: از زمانهای دور افغانستان نیازهای خود را از طریق ایران برطرف میکرده است و این روند همچنان ادامه دارد.

مریم جامی الاحمدی افزود : با توجه به روابط متقابل دو کشور و امنیت حاکم در ایران بهتر است زمینههای همکاری بیشتر میسر گردد.

خبر جدید  قدردانی از کمک های مردم شیعه و سنی تربت جام به سیل زدگان

وی با اشاره به فعالیت اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در ولایت هرات، افزود: این اتاق ۲ سال گذشته در افغانستان تاسیس شد و مدت یکسال است که در ولایت هرات فعالیت خود را آغاز کرده است.

جامی الاحمدی گفت: ۱۵۰۰ خانم عضو این اتاق هستند و اعضای آن در هر ناحیه حدود ۳۰۰ نفر است.

خبر جدید  مسدود بودن محور قوچان - درگز و بالعکس

وی گفت: این بانوان در حوزههای زراعت، صنایع دستی،قالیبافی، سوزندوزی، کارهای تجسمی از قبیل نقاشی، خطاطی، مجسمهسازی، جواهرات، تابلوفرش ،زنبورداری و گلخانهداری فعالیت اقتصادی دارند.

وی با اشاره به بازار صادرات محصولات این اتاق افزود: بیشتر محصولات و صنایع دستی قابلیت صادرات ملی دارد اما هنوز به دلیل نداشتن یک استاندارد جهانی در افغانستان کالاها به پاکستان فرستاده میشود و از آنجا به نام همان کشور صادر میگردد.

خبر جدید  انجام تعهد ۶۸ درصدی اشتغال در تربت حیدریه

او بازار ایران را برای صادرات بسیار مناسب دانست و گفت: به دنبال تفاهمنامهای با ایران هستیم تا با برقراری یک تعامل دوطرفه محصولات را به صورت ملی صادر کنیم.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *