اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اصلی‌ترین دغدغه حوزه معماری و شهرسازی شفاف‌سازی است

اصلی‌ترین دغدغه حوزه معماری و شهرسازی شفاف‌سازی است

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای‌شهر مشهد گفت: شفاف‌سازی، اصلی‌ترین دغدغه حوزه معماری و شهرسازی مدیریت شهری است.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمدهادی مهدینیا در نشستخبری با موضوع ارائه عملکرد یکساله کمیسیون عمران و شهرسازی شورایشهر مشهد گفت: از ۳ ماه قبل که نشستهای مشترکی بین مدیران شهرداری و شهردار و معاونان با اعضای شورا جلسات هماندیشی داشتیم قرار بر این شد که برای سال ۹۸ در عرصه پروژه های عمرانی حرکتی تهاجمی داشته باشیم و بخشی از پروژههای بزرگ مقیاس را در حوزه پروههای عمرانی استارت بزنیم و ماهی یک کلنگزنی داشته باشیم.

خبر جدید  خط تولید تجهیزات نوری در بخش مرکزی شهرستان مشهد به بهره‌برداری رسید

وی افزود: سال آینده حدود ۴۷۰ میلیارد تومان اعتبارات پروژههای عمرانی است که امیدواریم به افزایش کیفیت حوزه حملونقل و ارتقای محیط شهری بینجامد و بتوانیم بخشی از محافظه کاری که در سال اول در بحث عمرانی مبتنی بر حوزه اعتبارات را جبران کنیم.

وی تصریح کرد: در حوزه شهرسازی نوع فعالیت بیشتر از نوع پروژهای نیست و فرآیندی است اصلاح فرآیندها در دستور کار قرار دارد. در راستای کاهش بروکراسی اداری که بیش از ۸۰ درصد مراجعات در حوزه شهرسازی است، سعی کردیم در دو قالب اقدامات کوتاهمدت مثل شهروندسپاری، اجرایی کردن قانون حدنگار، بازمهندسی فرآیند مجوزهای شهرداری در درازمدت باشد که نتایج اولیه به کمیسیون ارائه شده امیدواریم در سال ۹۸ به جمع بندی برسد.

خبر جدید  امام جمعه اهل سنت تربت جام انفجار اتوبوس پرسنل سپاه پاسداران را محکوم کرد

مهدینیا گفت: بعد از ارائه تخفیف پایان سال میزان رضایتمندی افزایش یافته ولی باید کار پژوهشی نظرسنجی صورت گیرد ولی بهصورت گزارش میدانی که داشتیم در حوزه اجتماعی و مناطق رضایت بهتری نسبت به سال گذشته در فرآیندهای شهرسازی داشتیم.

وی تاکید کرد: رویکرد انتقادی هنوز وجود دارد و فاصله داریم تا بخشی از این بروکراسی کاذب را کاهش دهیم.

خبر جدید  خرده ‌فروشان مواد مخدر در تایباد دستگیر شدند

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورایشهر مشهد در پایان گفت: در برخی نظامها باید تغییر دیدگاه داشته باشیم و از ایدهآل مدنظر فاصله داریم ولی رشد اتفاق افتاده و نسبت به سال گذشته بارقههای امید در اقدامات کوتاه مدت و فردی مدیران داشتیم.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *