مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت در راهیان نور را کاری ارزشی و بزرگ دانست و پیشنهاد کرد اعزام کاروان راهیان نور به‌صورت تخصصی انجام شود. " /> اعزام کاروان راهیان نور تخصصی شود | اخبار مشهد خراسان ما
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اعزام کاروان راهیان نور تخصصی شود

اعزام کاروان راهیان نور تخصصی شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از گناباد، رضا نصیری که روز گذشته برای ارزیابی فعالیتهای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به استان خراسان رضوی سفر کرده بود پس از حضور در واحدهای مشهد، گلبهار، تربت حیدریه و کاشمراز دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد بازدید کرد.

وی در این بازدید با یبان اینکه واحد دانشگاهی گناباد از نظر سوابق و افتخارات یکی از واحدهای خوب کشور بوده،این ویژگیها را علاوه بر کارهایخوبی که از سوی مجموعه صورت گرفته است، مرهون مردمان متدین، شهیدپرور، ولایی و وجود روحانیت خوب و فرهنگدوست این شهرستان دانست و مسئولان دانشگاه را افرادی انقلابی، دلسوز و صمیمی توصیف کرد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامیاز تبیین انتظارات مقام معظم رهبری از دانشگاه آزاد اسلامی و نقش و جایگاهی که دانشگاه در دوره تحولی جدید میتواند برای خدمت به جامعه ایفا کند، گفت.

نصیری از اهتمام ویژه و خدمات دکتر ولایتی در حوزه فرهنگی نیز سخن گفت و مؤید این مسئله را وقتگذاری و جلسات متعددفرهنگی دانست که رئیس هیئت امنا و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه تشکیل میدهد.

نصیری در راستای اهمیت مقوله فرهنگی اظهار کرد: با توجه به تأکید و دغدغههایی که در زمینه فرهنگی وجود دارد، پس از صدها ساعت کار کارشناسی، سند چشماندازی ترسیم شده است که مشتمل بر ۱۲ راهبرد است و در صورتی که در مسیر عملیاتیکردن این سند حرکت کنیم به حول و قوه الهی به موفقیتهای خوبی دست پیدا خواهیم کرد.

خبر جدید  7 تکلیف مقام معظم رهبری به مسئولان روی زمین مانده است

وی مسجدمحوری را یکی از ۱۲ راهبرد بیان شده در سند چشمانداز عنوان کرد و گفت: همانگونه که در دوران دفاع مقدس و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مساجد محل جوش و خروش و حماسه بود، امروز هم مسجد و نماز در دانشگاه باید سرچشمه فضایل انقلاب به درون دانشکدهها و فضای عمومی دانشگاه باشد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان را سرمایه انسانی و اصلی دانشگاه آزاد اسلامی دانست و اظهار کرد: اصل و محور دانشگاه دانشجویان هستند؛ بنابراین باید در تمام فعالیتهای دانشگاه، دانشجو را در مرحله نخست مد نظر قرار دهیم.

نصیری در تبیین مسائل فرهنگی توصیه کرد در مسائل فرهنگی ابتدا به مسئله فکری توجه شود و در صورتی که به مقوله فکر توجه و اهمیت داده شود، آثار آن به مراتب ماندگارتر و اثربخشتر خواهد بود.

وی از کاروانهای راهیان نور گفت و اعزام این کاروانهابه مناطق عملیاتی را کاری ارزشی و بسیار بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: سه دهه است که کاروانهای راهیان نور در برابر تهاجم فرهنگی دشمن از جوانان مخاطب این برنامه صیانت کرده و امروز هم سد محکمی مقابل جنگ نرم دشمن است.

نصیری پیشنهاد اعزام کاروان راهیان نور بهصورت تخصصی را هم مطرح کرد و افزود: در این طرح دانشجویان میتوانند در کنار بازدید از مناطق عملیاتیبا کارهای بزرگی که با کمترین امکانات و با دست خالی اما با ایمان و اخلاص قوی در حوزههای مختلف اعم از پزشکی، مهندسی و عمرانی در طول جنگ انجام شده است با خاطرهگوییهایی که از سوی رزمندگانی وجود دارد، آشنا شوند و در زندگی سرلوحه کار خود قرار دهند.

خبر جدید  دادستان مشهد ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان را تکذیب کرد

حجتالاسلام محمد سلطانی رئیس شورای تخصصی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی نیز که نصیری را در این بازدید همراهی میکرد در سخنانی از نقش جوانان و دانشجویان و از اطمینان و اعتمادی که باید به این قشر کرد، گفت و اینکه جوانان سرمایهها و آیندهسازان میهن اسلامی هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گناباد نیز مذهبی بودن شهرستان گناباد را یک موهبت دانست و گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه گناباد یک شهر مذهبی با مردمان خونگرم و متدین استدر واحد دانشگاهی گناباد با مشکلاتی که در برخی شهرها وجود دارد، مواجه نیستیم.

مجتبی حسنزاده با اشاره به مشکلاتی که در فضای مجازی گریبانگیر جوانان است،افزود: با وجود اینکه شهرهای مذهبی با ناهنجاریها و معضلات کمتری مواجه هستند؛ اما نباید از خطر تهاجم فرهنگی و فضای مجازی غافل بود و باید راهکارهایی در این زمینه اندیشه شود.

وی تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی گناباد در سال ۱۳۶۴ بهعنوان نخستین مرکز آموزش عالی شهرستان را خاطرنشان کرد و به کارهای خوبی که در زمینه فرهنگی در این واحد دانشگاهی انجام شده است، پرداخت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گناباد از برگزاری همایش ملی بهلول شگفتی روزگار با قرائت پیام مقام معظم رهبری بهعنوان یک کار و اثر ماندگار در واحد و شهرستان نام برد و از تشکیل بنیاد بهلول بهعنوان یکی از دستاوردهای همایش یاد کرد.

خبر جدید  شهرداری مشهد تا پایان مهر 98 دفاتر تسهیل‌گری را راه‌اندازی و تحویل دهد

حسنزاده از برگزاری همایش ملی اعتصام به قرآن و عترت رمز انسجام و وحدت و همایش ملی عرفان اسلامی در آموزههای رضوی و اردوهای جهادی طرح هجرت و اینکه واحد دانشگاهی گناباد در سطح شهرستان و در بین دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در این طرح پیشگام و پیشتاز است نیز بهعنوان دیگر فعالیتهای اثرگذار فرهنگی واحد نام برد.

به گزارش آنا، اعزام کاروانهای راهیان نور خواهران و برادران به مناطق عملیاتی بهصورت جداگانه، یادواره شهید ابراهیم هادی با مشارکت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی شهرستان، اعتکاف دانشجویی، آیین پاسداشت روز دانشجو، مراسم ویژه محرم و صفر در مسجد و مجتمعهای خوابگاهی، اقامه نماز جماعت در مسجد و مجتمعهای خوابگاهی، جلسه قرائت قرآن هفتگی کارکنان، برپایی نمایشگاههای دانشجویی، برگزاری جشن دو نور، جشن تکلیف، مراسم عزاداری دانشآموزان، جشنواره غذایی دانشآموزان و …. از مهمترین فعالیتهای فرهنگی یک سال اخیر واحد دانشگاهی و حوزه سمای گناباد بود که در گزارشهایی به آن پرداخته شد.

در ابتدای این جلسه با توجه به سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار تعدادی از دانشجویان و استادان فعال فرهنگی گروه پرستاری با اهدای لوح مورد قدردانی قرار گرفتند.

شرکت در نماز جماعت مغرب و عشا، گلباران مزار مطهر شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس و بازدید از دفاتر بسیج دانشجویی از دیگر برنامههای این دیدار بود.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۱۰۳/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *