اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اعزام ۳۵هزار نفر از خراسان رضوی به اردوی راهیان نور

اعزام ۳۵هزار نفر از خراسان رضوی به اردوی راهیان نور

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، مدیر سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه امام رضا(ع) خراساناعزام 35 هزار نفر از خراسان رضوی به اردوی راهیان نور رضوی گفت: از این تعداد ۱۱هزار نفر در قالب کاروان های دانش آموزی و ۴هزار و ۵۰۰نفر از طریق بسیج دانشجویی با قطار به مناطق جنوب کشور اعزام خواهند شد.

سرهنگ عباس صالحی افزود:حدود ۲۰هزار نفر نیز از سوی بسیج محلات، اصناف و دیگر اقشار به سفرهای راهیان نور خواهند رفت.

وی از برنامه ریزی برای ارائه خدمات به مسافرانی که با خودرو شخصی به خوزستان عزیمت می کنند خبر داد و گفت: تا کنون حدود ۵۰۰نفر برای دریافت خدمات اسکان در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس ثبت نام کرده اند که با ورود به این مناطق در اقامتگاههای تعیین شده اسکان می یابند.

خبر جدید  افتتاح کتابخانه عمومی در روستای دوستدار کتاب خراسان رضوی

سرهنگ صالحی افزود: سفرهای راهیان نور خراسان رضوی که از ۲۱بهمن ماه امسال آغاز شد تا ۱۷فروردین سال آینده ادامه دارد و در صورت استقبال مردم این زمان تمدید خواهد شد.

وی اظهار داشت: سفرهای راهیان نور در تعطیلات نوروزی مختص مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور خواهد بود و بازدید از مناطق عملیاتی این دوران در غرب کشور تابستان سال آینده انجام خواهد شد.

خبر جدید  افزایش پروازهای فرودگاه سبزوار به 6 پرواز در هفته

وی گفت: تاکنون بیش از ۹هزار نفر از خراسان رضوی شامل ۴هزار و ۷۰۰دانش آموز، ۳هزار و ۵۰۰دانشجو و حدود هزار نفر از سایر اقشار از طریق کاروانهای راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور سفر کرده اند.

از نیمه اسفند سال۱۳۹۶ تا ۱۷فروردین ماه امسال ۲۴هزار و ۳۴۰نفر از خراسان رضوی در قالب کاروان های راهیان نور رهسپار مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس شدند.

خبر جدید  اگر کسی فکر کند منبر غیر سیاسی امتیاز دارد، اشتباه کرده است

سالانه حدود ۶٫۵میلیون نفر در اردوهای راهیان نور شرکت می کنند که ۷۰درصد آنان جوانان ۱۵تا۳۰ سال هستند.

۲۰ اسفند ماه به عنوان روز ملی راهیان نور نامگذاری شده است.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *