اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اعلام آمادگی خراسان رضوی برای عقد قرارداد در زمینه انرژی خورشیدی

اعلام آمادگی خراسان رضوی برای عقد قرارداد در زمینه انرژی خورشیدی

شعار سال:علیرضا رزم‌حسینی روزگذشته در نشست هم‌اندیشی و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی خراسان رضوی در نمایشگاه بین المللی مشهد، اظهار کرد: بدون تردید سرمایه خارجی مکمل سرمایه داخلی بوده و کلید توسعه هر کشوری سرمایه‌های مادی و معنوی است.

وی افزود: بخش معنوی سرمایه انسانی و اجتماعی است که می‌تواند سرمایه معنوی را به حرکت درآورد و موجب خلق ثروت، ایجاد کار و رفاه جامعه شود. در حوزه سرمایه مادی نیز سرمایه داخلی و خارجی باید با هم توسعه هر کشوری را فراهم کنند و ما نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی هستیم، مخصوصاً در استان خراسان که از قابلیت‌های بسیار خوبی برخوردار است.

رزم‌حسینی تاکید کرد: ما آمادگی داریم و مقدمات آن را فراهم کردیم که برای هر شهری حدود ۵۰ هکتار برای انرژی خورشیدی پیش‌بینی کنیم و آمادگی داریم که در این زمینه ۵۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی با سرمایه‌گذاران خارجی قرارداد ببندیم. در انرژی‌های بادی نیز در برخی مناطق فرصت خوبی داریم که می‌توانیم در این زمینه سرمایه‌گذاری خارجی انجام دهیم.

خبر جدید  ۱۲۰ روستای خراسان رضوی تحت پوشش اردو‌های جهادی است

استاندار خراسان رضوی با بیان این‌که در بخش کشاورزی نیز با داشتن یک میلیون هکتار اراضی کشاورزی، زراعتی و باغی باید تغییر راهبردی اساسی در کشاورزی دهیم، عنوان کرد: به دلیل کمبود آب باید به سمت صنایع گلخانه‌ای برویم. این امکان در استان وجود دارد. این مدل که آب از کشاورزان و سرمایه از سرمایه‌گذاران باشد، مدل خوبی است. چنانچه سرمایه‌گذاران برای این مدل آمادگی داشته باشند، از آن حمایت می‌کنیم.

خبر جدید  عدم تمدید تخفیف 24 درصدی عوارض ساختمانی

وی خاطرنشان کرد: ما در استان فرش قرمز برای سرمایه‌گذاران خارجی پهن می‌کنیم. با وجود بازار گسترده در منطقه و وجود سرمایه داخلی و خارجی، صنعت گلخانه‌ای را برای صادرات انجام می‌دهیم. در حوزه مربوط به انرژی نیز استان با افغانستان، پاکستان و ترکمنستان که نیازمند شدید انرژی ما هستند، همسایه بوده و آمادگی بستن قرارداد تا ۲ تا ۳ هزار مگاوات برای تأمین انرژی را دارد.

رزمحسینی ادامه داد: در حوزه گردشگری یا زائرین نیز حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون زائر که ۳ میلیون آن خارجی هستند، فرصت خوبی در بخش خدمات است و سرمایه‌گذاری خوبی خواهد بود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به این‌که برای اجرای سرمایه‌گذاری موانعی وجود دارد تصریح کرد: دغدغه اصلی من به عنوان خدمتگزار شما توسعه اقتصادی است. سیاسی‌ترین کار امروز در کشور کار اقتصادی است. سیاست باید در خدمت اخلاق، اقتصاد، اجتماع و فرهنگ باشد. فضای استان که فضای کسب و کار خوبی بوده با حضور ارکان مثلث توسعه اقتصادی بهتر خواهد شد.

خبر جدید  توهین عضو سابق شورای شهر مشهد به رسانه ها در روز خبرنگار

وی اضافه کرد: تجار افغانستانی که بسیار از کشور بهره‌مند شدند، اکنون فرصت خوبی برای آن‌هاست که سرمایه‌گذاری مستقیم و غیر مستقیم در استان انجام دهند و زمینه خوبی برای سرمایه‌گذاران خارجی بوده که راحت‌تر سرمایه‌گذاری کنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایرانتاریخ انتشار ۱۹بهمن ۹۷، کدخبر: ۹۷۱۱۱۹۱۰۳۶۸، www.isna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *