اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

اعلام مناطق زلزله‌خیز دارای اولویت در کشور/ اطلس فرونشست شهر مشهد تهیه می‌شود

اعلام مناطق زلزله‌خیز دارای اولویت در کشور/ اطلس فرونشست شهر مشهد  تهیه می‌شود

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور از اعلام مناطق زلزله‌خیز دارای اولویت در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، مسعود شفیعی عصر امروز در دیدار با استاندار خراسان‌رضوی در مشهد افزود: این آمادگی را داریم برای تمام شهرهای خراسان‌رضوی در مدت کوتاه نقشه شهری تهیه کنیم.

وی اظهار کرد: امروزه بیش از ۹۰ درصد اطلاعاتی که به صورت روزانه با آن سر و کار داریم مبنای مکانی و فضایی دارد و بدون آنها نمی‌شود برنامه‌ای برای توسعه کشور و منطقه نوشت. باید فضای تبادل و به اشتراک‌گذاری این اطلاعات فراهم شود اما در سطح ملی زیرساختی نداریم که بتوان در آن فضا اطلاعات را به اشتراک گذاشت.

خبر جدید  تساوی پرسپولیس برابر نساجی در نیمه اول

شفیعی با بیان اینکه پس از زلزله غرب کشور قرار شد مناطق زلزله‌خیز دارای اولویت را اعلام کنیم، افزود: هفته گذشته این طرح آماده و در اختیار وزارت کشور قرار گرفت. در این طرح ۶ منطقه اولویت دار زلزله‌خیز با پارامترهای مختلف نظیر زلزله‌خیزی و جمعیت مشخص شد که مناطق تهران، آذربایجان و خراسان سه منطقه اول دارای اولویت در این زمینه هستند. با تحلیل داده‌های این طرح قرار شد ایستگاه‌های ژئودینامیکی تهران به ۵۰ دستگاه افزایش یابد و در استان‌های خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی و خراسان‌جنوبی نیز ۲۸ ایستگاه جدید ژئودینامیکی ایجاد شود.

خبر جدید  چرا بی‌دلیل عصبانی می‌شویم؟

شفیعی با بیان اینکه اطلس فرونشست شهر مشهد نیز در دست تهیه است، افزود: این اطلس نیمه نخست سال آینده آماده و تحویل می‌شود. در حوزه نقشه‌برداری دریایی نیز در منطقه یک سازمان پیشرو هستیم و در حوزه خلیج فارس این نقشه‌ها را تهیه کرده و جایگزین نقشه‌های انگلیسی کرده‌ایم.

خبر جدید  آغاز مرمت مدرسه علمیه شریعتمدار سبزوار

وی ادامه داد: درآمد حاصل از فروش این نقشه‌ها سال گذشته ۸۰۰ هزار دلار بود و تاکنون ۴۱ تشکیلات دریایی در این زمینه آماده شده است. نقشه آب‌های سرزمینی خود را تهیه کرده‌ایم و نه فقط در زمین و آسمان بلکه در دریا هم نقشه داریم.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *